Бокс, важка атлетика і п'ятиборство можуть зникнути з програми літньої Олімпіади: у чому причина

Бокс, важка атлетика і п'ятиборство можуть зникнути з програми літньої Олімпіади: у чому причина

Бокс, важка атлетика і п'ятиборство можуть зникнути з програми літньої Олімпіади: у чому причина
AP

МОК готовий додати нові види спорту у олімпійську програму.

Міжнародний олімпійський комітет може виключити з програми літньої Олімпіади три "класичні" види - бокс, важку атлетику та сучасне п'ятиборство. Про це повідомив президент МОК Томас Бах.

Причину такого рішення очільник МОК пояснив тим, що в організації розглядають варіант із заміною цих видів спорту на ті, які викличуть більше інтересу у молоді. Зокрема, Міжнародним олімпійським комітетом розглядаються такі види спорту, як скелелазіння, серфінг та скейтбординг, які уже дебютували на Іграх у Токіо, проте не як основні, а як додаткові.

Іншою причиною такого рішення є обмеження, пов'язані з кількістю учасників на літніх Олімпіадах. На останніх Олімпійських іграх могли виступити не більше 10.5 тисяч спортсменів.

З відповідною пропозицією МОК має виступити на наступній сесії, що відбудеться 31 січня 2022 року. Якщо її погодять, то олімпійську програму оновлять перед Іграми у Лос-Анджелесі, що відбудуться у 2028 році.

Бокс, важка атлетика та сучасне п'ятиборство є одними із найстарших видів спорту у програмі літньох Олімпіади. Важка атлетика увійшла у програму Олімпійських ігор у 1896 році, сучасне п'ятиборство - з 1912-го, а бокс - з 1920 року.

Що відомо

  • Важку атлетику можуть виключити з програми Олімпіади-2024. Причиною цього є масові допінг-скандали у цьому виді спорту.
  • У програмі сучасного п'ятиборства на Олімпійських іграх-2024 планують замінити кінний спорт на велоспорт.
Читайте також: Кінний спорт планують замінити на велоспорт у сучасному п'ятиборстві після Олімпіади-2024
  • На Олімпіаді-2024 дебютуватиме новий вид спорту - брейкданс.
  • У програмі Олімпійських ігор у Токіо розігрувалися комплекти нагород у 33 видах спорту.

Вибір редакції

На початок