В України виявили другий випадок позитивної допінг-проби на Олімпіаді-2022

В України виявили другий випадок позитивної допінг-проби на Олімпіаді-2022

В України виявили другий випадок позитивної допінг-проби на Олімпіаді-2022
AP

Два випадки допінгу з трьох на Олімпіаді-2022 - в України.

У складі збірної України на Олімпіаді-2022 друга позитивна допінг-проба, її здала 28-річна бобслеїстка Лідія Гунько. Про це повідомляє Міжнародне агентство тестування (ITA).

У допінг-пробі української спортсменки виявили заборонену речовину зі списку WADA, дигідротестостерон (більш активна форма тестостерону). Допінг-пробу Лідія Гунько здала в понеділок, 14 лютого, під час змагального періоду на Олімпіаді-2022.

Українку тимчасово усунуто від змагань, Гунько має право оскаржити це рішення в суді. Також вона має право попросити відкриття та аналіз допінг-проби "Б".

Суспільне Спорт поки що не отримало коментарів стосовно цієї ситуації від Лідії Гунько чи представників федерації бобслею та скелетону України.

Читайте також: Україна отримала перший позитивний допінг-результат на Олімпіаді-2022: хто його здав

Для Гунько Олімпіада-2022 в Пекіні була першою у кар'єрі, вона загалом стала першою українкою в історії у змаганнях з бобслею на Зимових Іграх. У турнірі з монобобу Гунько фінішувала на останньому, 20-му місці.

Це уже друга позитивна допінг-проба у складі збірної України на Олімпіаді-2022: також допінг виявили у крові лижниці Валентини Камінської, яка за день після того оголосила про завершення спортивної кар'єри. Загалом на Олімпіаді-2022 виявлено три позитивні допінг-проби: дві з них - в України.

Читайте також: "Справжня катастрофа". Українська лижниця завершила кар'єру після знайденого допінгу на Олімпіаді

Хто така Лідія Гунько

На початок