"Будемо боротися". Президент федерації бобслею прокоментував допінг українки на Олімпіаді-2022

"Будемо боротися". Президент федерації бобслею прокоментував допінг українки на Олімпіаді-2022

Ексклюзивно
"Будемо боротися". Президент федерації бобслею прокоментував допінг українки на Олімпіаді-2022
AP

Ексклюзивний комент президента федерації бобслею та скелетону України для Суспільне Спорт.

Авторка коментаря: Діана Михайлик

В України виявили другий позитивний допінг-тест на Олімпіаді-2022. Бобслеїстка Лідія Гунько здала позитивну допінг-пробу, в якій було виявлено речовину дигідротестостерон, що входить у список заборонених Всесвітнім антидопінговим агентством.

Читайте також: В України виявили другий випадок позитивної допінг-проби на Олімпіаді-2022

На самій Олімпіаді Гунько дебютувала, ставши першою українкою в історії, яка виступила у жіночому бобслеї на Зимових Іграх. Проте тепер відсторонена від змагань на час розслідування ситуації допінг-справи.

Суспільне Спорт звернулося до президента федерації бобслею та скелетону України Михайла Гераскевича щодо коментаря по справі з допінг-тестом у Гунько.

Гераскевич стверджує, що не сумнівається в українській бобслеїстці і висунув свою версію того, як заборонена речовина могла потрапити в організм Гунько. Перед позитивним допінг-тестом спортсменка здала пробу 10 лютого, і вона не виявила жодних заборонених речовин в її організмі.

"Все було нормально, і ми навіть не сумнівалися у тому, що все нормально. Розуміли, що вона нічого не вживає, тому що у цьому нема жодного сенсу. На Олімпіаді не можна приховати, що ти з'їв. За сучасних методів дослідження це неможливо приховати. Ми це все прекрасно розуміли і взагалі за чистий спорт. Ніколи не попадалися на цьому, оскільки не вживаємо".

Президент федерації бобслею та скелетону однією з ймовірних причин потрапляння допінгу в організм Гунько назвав вживання м'яса в олімпійському селищі. І навів приклад іранського гірськолижника Хусейна Савех-Шемшакі, в організмі якого також знайшли той самий допінг.

Читайте також: На Олімпіаді-2022 виявлено перший позитивний допінг-тест: що про це відомо

"Звідки це взялося і ця речовина - точно така ж, яку у нашому олімпійському селищі, не в Пекіні, а у нашому селищі знайшли у іранського гірськолижника. Незрозуміло. І між тими тестами, між 10 та 14 лютого Лідія вживала м'ясо перед змаганнями. Ми про м'ясо читали, коли німецький НОК рекомендував не вживати м'ясо у Китаї, тому що там незаборонено додавати ті речовини, які заборонені у спорті, у раціон худоби".

Гераскевич наголосив, що федерація буде боротися за Гунько у допінг-справі. І упевнений у її невинуватості.

"Звичайно, що ми будемо боротися. За таких ситуацій спортсмен найбільш безправний. Треба доводити, що ти не винен, і у тебе нема шляхів до цього. Плюс це дуже дорого коштує, але ми будемо боротися. Ми не розуміємо, що сталося і як це могло статися".

Хто така Лідія Гунько

  • 28-річна українська бобслеїстка, представниця Києва на Олімпійських іграх.
  • Олімпіада-2022 - дебютна для Гунько. Вона є першою українкою в історії, що взагалі змагатиметься у бобслеї на Іграх у Пекіні.
  • На Олімпіаді-2022 Гунько посіла 20-е місце у монобобі серед 20 учасниць змагань.
Читайте також: "Покращувала результати в процесі змагань". Бобслеїстка Гунько завершила виступ на Олімпіаді-2022
  • У сезоні 2021/22 Гунько стала бронзовою призеркою на етапі світової серії з монобобу у німецькому Вінтерберзі.
  • Також Гунько разом з розганяючою Іриною Ліщинською стали бронзовими призерками на етапі Кубка Європи у німецькому Альтернберзі.
На початок