Україна - дев'ята в чоловічій естафеті на Олімпіаді-2022, ОКР втратило "золото": результат гонки

Україна - дев'ята в чоловічій естафеті на Олімпіаді-2022, ОКР втратило "золото": результат гонки

Україна - дев'ята в чоловічій естафеті на Олімпіаді-2022, ОКР втратило "золото": результат гонки
AP

Чим закінчилася чоловіча естафета на Олімпіаді-2022.

11-й змагальний день на Олімпіаді-2022 розпочався для України з чоловічої естафети у біатлоні. На старт вийшли 21 збірна, у тому числі Україна.

За день перед стартом естафети стало відомо, що початок гонки відбудеться на дві з половиною години раніше через прогнози синоптиків. Очікувалося, що біатлоністам доведеться проводити гонку в умовах наднизької температури менше -15 градусів.

Щодо складу України, то у ньому також відбулися зміни. Перший етап мав проходити Богдан Цимбал, а ось на останньому - лідер збірної України Дмитро Підручний.

Чоловіча естафета розпочалася для України неоднозначно. Богдан Цимбал на двох вогневих рубежах використав лише два додаткових патрони і виходив на останнє коло на другій позиції.

Проте на останньому колі Цимбал програв 40 секунд, що пояснив проблемами, пов'язаними з особливістю траси. І замість другої позиції опустився на дев'яту.

Читайте також: "Дуже прикро, вибачте". Українець Цимбал пояснив втрату швидкості на естафеті Олімпіади-2022

На другому етапі Артема Прими проблеми у збірній Україні продовжилися. Хоча на першій стрільбі біатлоніст повернув команду до боротьбі у групі, на "стійці" Прима пішов на коло штрафу, з якого вийшов з 2-хвилинним відставанням від лідерів.

Третій етап збірна України на чолі з Антоном Дудченком розпочала 12-ю. Біатлоніст повернув команду у топ-10 після першої стрільби, але у другій повторив долю Артема Прими, відправившись на одне коло штрафу. Тож, перед вирішальним четвертим етапом Україна йшла 11-ю.

Підручний повернув Україну у топ-10 завдяки колу штрафу у Швейцарії. І у кращому випадку міг би зачепити українську збірну за топ-8.

На останній стрільбі Підручний заробив ще два кола штрафу. Але навіть за таких умов зміг піднятися на дев'яте місце - Австрія також не закрила дві мішені на вогневому рубежі. І у підсумку її втримав.

Олімпійськими чемпіонами в естафеті стали норвежці. Завдяки двом колам штрафу від ОКР, які всю гонку йшли лідерами, Норвегія пішла з останнього вогневого рубежу першою та втримала "золото" у боротьбі з Францією.

Дивіться повний запис чоловічої естафети – тут

Біатлон. Чоловіча естафета

  1. Норвегія (1+7) 1:19:50.2
  2. Франція (0+9) +27.4
  3. ОКР (2+6) +45.3
  4. Німеччина (1+9) +1:04.3
  5. Швеція (1+13) +1:49.4
  6. Італія (1+10) +1:56.3

...

  • 9. Україна (4+12) +3:41.3
На початок