Дві українки потрапляють в масстарт Олімпіади-2022 за підсумками двох перших гонок: проміжна таблиця

Дві українки потрапляють в масстарт Олімпіади-2022 за підсумками двох перших гонок: проміжна таблиця

Дві українки потрапляють в масстарт Олімпіади-2022 за підсумками двох перших гонок: проміжна таблиця
biathlon.com.ua

Джима уже відібралася в масстарт.

Програма особистих жіночих гонок на Олімпіаді-2022 пройшла уже екватор: біатлоністки провели індивідуальну гонку та спринт, попереду залишилися гонка переслідування та масстарт. Але якщо в індивідуальну та спринт заявити можна до чотирьох спортсменок на країну, то в переслідування потрапили топ-60 найкращих у спринті, а склад на масстарт (там змагатимуться лише 30 атлеток) формується за окремим принципом.

Гонка з масовим стартом закриватиме програму Олімпіади-2022 у біатлоні. Ще до старту Зимових Ігор участь в ній собі гарантували 15 найкращих у заліку Кубка світу, але українок серед них не було.

Суспільне Спорт підрахувало очки, які набрали спортсменки (поза топ-15) за підсумками індивідуальної гонки та спринту, аби вирахувати, хто з українок може поборотися за масстарт.

Принцип відбору в масстарт на Олімпіаді

  • усі медалісти особистих гонок Олімпіади-2022
  • топ-15 загального заліку Кубка світу (станом на підсумок останнього етапу перед Олімпіадою)
  • добираються спортсменки за набраними очками в трьох особистих гонках Олімпіади-2022 (індивідуальна, спринт та переслідування)

Медалі на Олімпіаді-2022 в перших двох жіночих особистих гонок вигравали Марте Олсбю Ройзеланд, Деніз Германн, Анаїс Шевальє-Буше, Ельвіра Еберг та Доротея Вірер. З цієї п'ятірки лише Германн не входить у топ-15 загального заліку, вона автоматично потрапляє в масстарт. А це означає, що вакантних місць за очками на Олімпіаді - 14 (їх кількість точно не буде меншою за 11).

Хто потрапляє в масстарт за очками

Топ-14: Ванесса Фогт (Німеччина) - 66 очок, Юлія Джима (Україна) - 65, Лінн Перссон (Швеція) - 55, Тірілл Екгофф (Норвегія) - 49, Моніка Гойніш-Старенга (Польща) - 46, Дідра Ірвін (США) - 40, Люсія Харватова (Чехія) - 38, Анна Магуссон (Швеція) - 36, Аліна Стремоус (Молдова) - 35, Лєна Геккі (Швейцарія) - 35, Катаріна Іннергофер (Австрія) - 35, Ірина Петренко (Україна) - 31, Уляна Нігматулліна (ОКР) - 26, Ванесса Гінц (Німеччина) - 27

Станом на після спринту прохідна кількість очок у масстарт - 27. Уже точно гарантували собі участь в масстарті Фогт та Джима, практично гарантоване місце у Перссон.

Поки що у списку топ-14 біатлоністок за очками на Олімпіаді-2022, хто здобуде додаткову квоту в масстарт дві українки: Джима - 65 очок та Петренко - 31. Зберігає шанси на потрапляння в масстарт також Анастасія Меркушина - в спринті вона фінішувала 24-ю, заробила 17 очок (прохідний мінімум зараз - 27).

Ірина Петренко займає 12-е місце у списку під масстарт, щільність набраних очок далі - суттєва (у першої-другої запасної по 27 очок, тобто на чотири менше, ніж в українки). Тож для гарантування собі місця у масстарті їй потрібно набирати ще залікові пункти у гонці переслідування (стартуватиме 40-ю).

Що відомо

  • Гонка переслідування відбудеться в неділю, 13 лютого, о 11:00. За її підсумками буде сформовано остаточний список учасниць гонки з масовим стартом, яка відбудеться у суботу, 19 лютого (початок - 11:00).
  • На Олімпіаді-2018 Україну в жіночому масстарті представляли Валентина та Віта Семеренко.
  • Юлія Джима змагалася в масстарті на Олімпіаді-2014 (22-е місце), а Петренко та Меркушина ніколи не потрапляли ще у цю гонку.
На початок