Український фігурист Іван Шмуратко кваліфікувався до довільної програми на Олімпіаді-2022

Український фігурист Іван Шмуратко кваліфікувався до довільної програми на Олімпіаді-2022

Український фігурист Іван Шмуратко кваліфікувався до довільної програми на Олімпіаді-2022
AP

Після пропуску командного турніру спортсмен все ж зміг виступити на Олімпіаді та ввійти до числа фіналістів.

На Олімпійських іграх-2022 у Пекіні розпочалися перші особисті змагання з фігурного катання. Стартувала боротьба за медалі в чоловічому одиночному катанні, в якому взяли участь 29 фігуристів.

За планом учасників мало бути 30, але за день до старту в американця Вінсента Чжоу виявили позитивний тест на коронавірус. Перед цим він встиг виграти в Пекіні "срібло" в складі команди США, але на особисті змагання вже не вийшов.

Зворотна ситуація була в українця Івана Шмуратка. Він якраз пропустив командні змагання, через що Україна не заробила жодних очок у чоловічій дисципліні та не мала шансів боротися за вихід до фіналу. Український фігурист також отримав позитивний тест, але невдовзі здав два негативних і встиг учасно повернутися на лід, щоб таки виступити на своїх перших Олімпійських іграх.

Читайте також: Український фігурист Шмуратко отримав негативний тест на COVID-19 у Пекіні на Олімпіаді-2022

Як виступив Іван Шмуратко

Українець вдало розпочав Олімпіаду, чисто виконавшу коротку програму під Une vie d'amour Шарля Азнавура. Йому вже традиційно відзначили неправильне ребро відштовхування на одному зі стрибків – лутці. Також він отримав невисокий рівень на обертанні й доріжці кроків – лише другий із чотирьох. Проте загалом програма вдалася йому без грубих помилок, і він заробив за неї 78.11 бала.

Цього вистачило для 22-го місця та виходу до фінальної частини змагань. До довільної програми кваліфікувалися 24 фігуристи, а за підсумком двох прокатів буде визначено остаточні результати та призерів Олімпіади в цьому виді.

 • Відео короткої програми Івана Шмуратка на Олімпіаді-2022:

Фігурне катання. Чоловіки. Результати після короткої програми

 1. Нейтан Чен (США) 113.97
 2. Юма Каґіяма (Японія) 108.12
 3. Шома Уно (Японія) 105.9

Лідирує після короткої програми головний фаворит цих Ігор – американець Нейтан Чен, триразовий чемпіон світу й уже дворазовий призер Олімпійських ігор у команді. Чен безпомилково виконав програму та вставновив новий світовий рекорд, перевершивши досягнення дворазового олімпійського чемпіона, японця Юдзуру Ханю, яке той встановив на чемпіонаті чотирьох континентів 2020 року (111.82 за коротку програму).

Сам Ханю також бере участь у цих Іграх, проте шансів захистити титул у нього майже не лишилося. В короткій програмі він зірвав четверний сальхов і не отримав за нього жодного бала. Хоча решта програми була виконана якісно, така груба помилка на початку відкинула Юдзуру одразу на восьме місце (95.15 бала).

Натомість у трійці лідерів – інші два японці: чинний віцечемпіон світу Юма Каґіяма та чинний віцечемпіон Олімпійських ігор Шома Уно. Обидва допомогли Японії вперше в історії піднятися на олімпійський п'єдестал у командних змаганнях та завоювати бронзові нагороди Пекіна-2022.

Читайте також: Збірна України – 10-та в командних змаганнях з фігурного катання на Олімпіаді-2022

Хто такий Іван Шмуратко

 • 20-річний український фігурист, який представляє Київ.
 • Для нього це дебютні Олімпійські ігри. На рівні чемпіонатів світу його найвищий результат – 21-ше місце (2021), яке забезпечило Україні олімпійську ліцензію.
 • На чемпіонаті Європи-2022 показав найкращий за 20 років результат України в чоловічому одиночному катанні – 12-те місце.

Що далі

 • Четвер, 10 лютого. 03:30 – Чоловіки (довільна програма)
 • Субота, 12 лютого. 13:00 – Танці (ритмічний танець)
 • Понеділок, 14 лютого. 03:15 – Танці (довільний танець)
 • Вівторок, 15 лютого. 12:00 – Жінки (коротка програма)
 • Четвер, 17 лютого. 12:00 – Жінки (довільна програма)
 • П'ятниця, 18 лютого. 12:30 – Пари (коротка програма)
 • Субота, 19 лютого. 13:00 – Пари (довільна програма)
Читайте також: Фігурист Шмуратко відмовився давати коментар російською мовою на Олімпіаді-2022: як він це пояснив

Де дивитись Олімпіаду-2022

Офіційним транслятором змагань в Україні є Суспільне: пряма трансляція Олімпіади-2022 на телеканалі UA: Перший та сайті Суспільне Спорт.

Для перегляду Олімпіади-2022 на сайті потрібно буде авторизуватися: зробити це можна через одну із соцмереж або поштову скриньку.

На початок