"Повне безумство". Фінал стрибків з трампліна на Олімпіаді-2022 закінчився масовою дискваліфікацією

"Повне безумство". Фінал стрибків з трампліна на Олімпіаді-2022 закінчився масовою дискваліфікацією

"Повне безумство". Фінал стрибків з трампліна на Олімпіаді-2022 закінчився масовою дискваліфікацією
AP

Що саме сталося.

На Олімпійських іграх у Пекіні відбувся перший в історії змішаний турнір зі стрибків з трампліна. Перемогу у ньому здобула збірна Словенії, причому для стрибунки Урши Богатай ця нагорода стала вже другою на Іграх у Пекіні.

Читайте також: Словенія здобула "золото" у дебютній дисципліні Олімпіади-2022 зі стрибків з трампліна

Змішаний турнір зі стрибків з трампліна проходив у форматі двох раундів: першого і фінального. У першому змагалися десять команд, які мали визначити вісім учасників фіналу.

У кожному з раундів спортсмени виконували по одному стрибку (загалом - чотири). Переможцем змішаного турніру ставала та команда, яка за підсумками першого та фінального раундів набирала найбільшу суму балів.

Що сталося?

Перед фінальним раундом збірні Норвегії, ОКР та Канади посідали місця з другого по четверте. Перевага норвежців над канадцями складала 46 балів, тож усі ці команди продовжували боротьбу за медалі.

У фіналі ж боротьба за медалі у стрибках з трампліна суттєво змінилася. Дві спроби стрибків норвезьких спортсменів дискваліфікували, аналогічні рішення були прийняті проти Японії, Німеччини та Австрії.

У підсумку Словенія із серйозним запасом випередила представників ОКР та Канади, які стали срібними та бронзовими призерами Олімпіади-2022. А самі змагання закінчилися зі скандалом та звинуваченнями: одразу чотири учасники фіналу висловили невдоволення суддівською роботою.

Чому стрибуни отримали дискваліфікацією?

Регламент стрибків з трампліна на Олімпійських іграх у Пекіні передбачає виконання спроб у костюмах, які мають обмеження за розміром. Це пов'язано з тим, що більший розмір костюмів лижників може створювати перевагу в аеродинаміці.

Організатори ж змагань у Пекіні під час турніру робили заміри костюмів у всіх лижників і лижниць. І у частини лижниць вони не відповідали вимогам - через це постраждали медалістки попередніх Олімпіад Катаріна Альтхаус (Німеччина) та Даніела Ірашко-Штольц (Австрія), а також призерки чемпіонатів світу Сільє Опсет та Анне Одін Стрьом (Норвегія) і Сара Таканаші (Японія) - усі вони отримали дискваліфікації.

Опсет після дискваліфікації звинуватила суддів у тому, що вони порушували процедуру під час вимірювання костюмів і робили це зовсім інакше.

"Не знаю, що і сказати. Вони вимірювали костюми зовсім по-іншому, використовуючи нову процедуру. Нам сказали стояти інакше, аніж ми це робили раніше".

Став на бік Опсет її тренер Клас Бреде Браатен. І вважає, що всі ці рішення суттєво вплинули на враження від дебюту змішаного турніру на Олімпіаді-2022.

"Немає слів, справді. Це дуже боляче для спортсменів. Нам повинні були представити новий турнір, надати жінкам ще одну можливість виступити на турнірі, що і трапилося. Тож чому дискваліфікували лише стрибунок? На жаль, це сумний день для нашого спорту".

Невдоволення рішеннями суддів висловлювали не лише норвежці. Японка Сара Таканаші після незарахованої другої спроби у сльозах достроково покинула межі арени.

А тренер збірної Німеччини Стефан Горнгахер взагалі назвав абсурдним рішення суддів.

"Повне безумство. Трьох дівчат дискваліфікували. Трьох професійних стрибунок, які завжди вигравали на етапах Кубка світу. І без жодних пояснень. Альтгаус стрибала у тому ж костюмі, що і в особистому турнірі, і [її дискваліфікували] нічого не пояснивши. Як це можливо?"

Що відомо

  • Лідером медального заліку у стрибках з трампліна на Олімпіаді-2022 є Словенія - три медалі (дві з них - золоті).
  • На чемпіонаті світу-2021 у змішаному турнірі зі стрибків з трампліна перемогу здобула Німеччина, а у топ-3, окрім неї, увійшли також Норвегія та Австрія. Тобто, подіум у Пекіні, у порівнянні з тим турніром було повністю оновлено: Словенія рік тому фінішувала четвертою, а ОКР та Канада - на сьомому та десятому місцях відповідно.
Читайте також: Медальний залік Олімпіади-2022 після 3-го змагального дня: зміна лідера

Де дивитись Олімпіаду-2022

Офіційним транслятором змагань в Україні є Суспільне: пряма трансляція Олімпіади-2022 на телеканалі UA: Перший та сайті Суспільне Спорт.

Для перегляду Олімпіади-2022 на сайті потрібно буде авторизуватися: зробити це можна через одну із соцмереж або поштову скриньку.

На початок