Норвегія здобула перше за 58 років "золото" на Олімпіаді-2022 у стрибках з великого трампліна

Норвегія здобула перше за 58 років "золото" на Олімпіаді-2022 у стрибках з великого трампліна

Норвегія здобула перше за 58 років "золото" на Олімпіаді-2022 у стрибках з великого трампліна
AP

Маріус Ліндвік у драматичній боротьбі позбавив Рьою Кобаяші другого "золота" у Пекіні.

На Олімпійських іграх у Пекіні відбувся останній особистий старт у стрибках з трампліна. У чоловічих стрибках з великого трампліна історичну перемогу здобув 23-річний норвежець Маріус Ліндвік.

Змагання у стрибках з великого трампліна тривали упродовж двох днів. У перший день, 11 лютого, відбулися кваліфікаційні стрибки, які визначили топ-50 найкращих.

У другий змагальний день відбулися одразу два етапи - перший раунд та фінал. І за підсумками фінального виступу переміг саме Ліндвік, причому "золото" норвезький стрибун з трампліна виборов у драматичному стилі.

Читайте також: Україна завершила змагання у стрибках з трампліна на Олімпіаді-2022: результат останнього старту

Як Ліндвік став золотим призером Олімпіади-2022?

Особливістю змагань зі стрибків з нормального трампліна було те, що виступи у першому раунді враховувалися під час виступів у фіналі. Тож, окрім того, що стрибуни з трампліна у першому раунді повинні були відібратися у топ-30, вони ще мали показати високий результат у цій спробі.

Ліндвік у першому раунді показав другий найкращий результат серед 50 спортсменів. Поступився він лише японцеві Рьою Кобаяші - олімпійський чемпіон Пекіна у стрибках з нормального трампліна заробив 147 балів за свій стрибок на 138 метрів. Результат Ліндвіка склав 144.8 балів (140 метрів).

Читайте також: Японія здобула перше за 50 років "золото" у стрибках з нормального трампліна на Олімпіаді-2022

Норвезький стрибун мав ще другу спробу, щоб покращити результат першої спроби та випередити Кобаяші. І це йому вдалося: за другий стрибок Ліндвік отримав 151.3 бали, ставши єдиним спортсменом у Пекіні, якому вдалося подолати позначку у 150 балів.

Кобаяші виконував останнім свій стрибок. Але стрибнув гірше, аніж під час спроби у першому раунді: на 138 метрів, за що отримав 145.2 бали.

У підсумку Ліндвік вирвав "золото" у Кобаяші. Яке стало історичним для Норвегії: уперше з 1964 року у стрибках з великого трампліна тріумфували саме норвезькі спортсмени.

Стрибки з трампліна. Великий трамплін (чоловіки, фінал)

  1. Маріус Ліндвік (Норвегія) 296.1 балів
  2. Рьою Кобаяші (Японія) 292.8 балів
  3. Карл Гейгер (Німеччина) 281.3 балів

Ліндвік після "золота" дав емоційний коментар, звернувши увагу на перемогу та боротьбу з Кобаяші. І зазначив, що дуже задоволений тим, що зміг здолати японця.

"Це дуже приємно. Відчув, що добре відштовхнувся перед стрибком і зміг досить сильно пролетіти. Це було добре. Адреналін зашкалює: я настільки радий, що ледь можу говорити. Це справді було весело. Я його переміг. Він [Кобаяші] мене стільки разів випереджав, але я продовжував боротися і все ж здолав його. Просто неймовірно".

Хто такий Маріус Ліндвік

  • 23-річний норвезький стрибун з трампліна, олімпійський чемпіон Пекіна у стрибках з великого трампліна.
  • Ліндвік шість разів перемагав на етапах Кубка світу зі стрибків з великого трампліна. Причому тричі це йому вдалося саме у сезоні 2021/22.
  • Крім стрибків з великого трампліна, Ліндвік змагався і у стрибках з нормального трампліна, а також у змішаному командному турнірі, але там посів сьоме та восьме місця відповідно.

Де дивитись Олімпіаду-2022

Офіційним транслятором змагань в Україні є Суспільне: пряма трансляція Олімпіади-2022 на телеканалі UA: Перший та сайті Суспільне Спорт.

Для перегляду Олімпіади-2022 на сайті потрібно буде авторизуватися: зробити це можна через одну із соцмереж або поштову скриньку.

На початок