На Олімпіаді-2022 закінчився турнір зі стрибків з трампліна: хто переміг у медальному заліку

На Олімпіаді-2022 закінчився турнір зі стрибків з трампліна: хто переміг у медальному заліку

На Олімпіаді-2022 закінчився турнір зі стрибків з трампліна: хто переміг у медальному заліку
AP

Словенія втримала перемогу, хоча й не взяла "золото" на останньому турнірі.

На Олімпійських іграх у Пекіні закінчився третій турнір. Після завершення змагань у санному спорті та скелетоні останній виступ відбувся у стрибках з трампліна.

У змаганнях стрибків з трампліна на Олімпіаді-2022 розігрувалися п'ять комплектів нагород. У порівнянні з попередніми Іграми у Пхьончхані кількість турнірів зросла: у Пекіні дебютував змішаний командний турнір, де перемогу здобула Словенія.

Читайте також: Словенія здобула "золото" у дебютній дисципліні Олімпіади-2022 зі стрибків з трампліна

Останнім виступом у Пекіні зі стрибків з трампліна став чоловічий командний турнір. Він закінчився золотою медаллю Австрії.

Чим закінчився командний турнір зі стрибків з трампліна?

Загалом за боротьбу за медалі у командному турнірі боролися 11 збірних. Формат змагань передбачав два раунди: кваліфікаційний та фінальний, у якому виступили б вісім найкращих команд.

У командному турнірі кожна збірна була представлена чотирма спортсменами. Вони виконували стрибки по черзі у форматі раундів, після чого їхні оцінки підсумовувалися.

Австрія показала другий результат у кваліфікації, поступившись Словенії за кількістю набраних балів. Крім австрійців та словенців, за медалі Олімпіади-2022 у командному турнірі боролися ще шість команд: Норвегія, Німеччина, Японія, Польща, ОКР та Швейцарія.

Фінал командного турніру відбувався у форматі двох раундів. Оцінки, які збірні набрали у кожному з них підсумовувалися, тож команда з найбільшою кількістю ставала олімпійським чемпіоном.

Австрійці знову програли словенцям виступ, проте відставання перед вирішальним другим раундом складало лише дев'ять балів. У разі кращої другої спроби Австрія мала можливість випередити Словенію у боротьбі за "золото".

Словенія у другій спробі показала майже ідентичний результат. Проте австрійські стрибуни показали значно кращий виступ, набравши на 17.3 балів більше.

У підсумку Австрія випередила Словенію лише з різницею у вісім балів. А у боротьбі за "бронзу" Німеччині вистачило 0.8 балів, щоб випередити Норвегію.

Стрибки з трампліна. Командний турнір

 1. Австрія - 942.7 балів
 2. Словенія - 934.4 балів
 3. Німеччина - 922.9 балів

"Золото" у командному турнірі стало для Австрії лише першою медаллю на Олімпіаді-2022 зі стрибків з трампліна. І дозволило австрійцям розділити друге місце у медальному заліку у цьому турнірі. Переможцями медального заліку стали словенці.

Медальний залік Олімпіади-2022. Стрибки з трампліна

 • 1. Словенія: 2 "золото" +1 "срібло" +1 "бронза"
 • 2. Австрія: 1+1+0
 • 2. Японія: 1+1+0
 • 4. Норвегія: 1+0+0
 • 5. Німеччина: 0+1+2
 • 6. ОКР: 0+1+0
 • 7. Канада: 0+0+1
 • 7. Польща: 0+0+1

Словенія перервала серію перемог у медальному заліку збірної Німеччини, яка вигравала і у 2014, і у 2018 роках. Австрія ж втратила можливість уперше з 2010 року виграти медальний залік Зимової Олімпіади зі стрибків з трампліна.

Як виступила Україна у стрибках з трампліна?

Україна була представлена лише у двох чоловічих турнірах зі стрибків з трампліна: у нормальному та великому трампліні.

За підсумками обох турнірів українці проходили кваліфікацію та потрапляли у перший раунд. Однак там не змогли поборотися за вихід у фінал.

Де дивитись Олімпіаду-2022

Офіційним транслятором змагань в Україні є Суспільне: пряма трансляція Олімпіади-2022 на телеканалі UA: Перший та сайті Суспільне Спорт.

Для перегляду Олімпіади-2022 на сайті потрібно буде авторизуватися: зробити це можна через одну із соцмереж або поштову скриньку.

На початок