Україна завершила змагання у стрибках з трампліна на Олімпіаді-2022: результат останнього старту

Україна завершила змагання у стрибках з трампліна на Олімпіаді-2022: результат останнього старту

Україна завершила змагання у стрибках з трампліна на Олімпіаді-2022: результат останнього старту
НОК

Віталій Калініченко показав найкращий виступ у Пекіні, але цього не вистачило для потрапляння у топ-30.

Україна не матиме представників у фіналі стрибків з великого трампліна на Олімпійських іграх у Пекіні. Українські стрибуни не увійшли у топ-30 найкращих за підсумками першого раунду.

За підсумками першого змагального дня українцям вдалося показати найкращий результат в історії у стрибках з великого трампліна. Одразу два українським стрибунам - Віталію Калініченку та Євгену Марусюку - вдалося подолати кваліфікацію та потрапити у топ-50 найкращих.

Читайте також: Уперше два українці пройшли кваліфікацію в стрибках з трампліна на Олімпіаді

Змагання зі стрибків з великого трампліна продовжилися у другий змагальний день - у суботу, 12 лютого. Проте за їхніми підсумками ані Калініченко, ані Марусяк не змогли відібратися у фінал.

Як виступили Калініченко та Марусяк?

Перед стартом першого раунду спортсмени мали можливість зробити "розминочний" стрибок. Калініченко стрибнув на 116.5 метрів, а ось Марусяк - лише на 99 метрів.

У першому раунді обидва українці змогли краще стрибнути, аніж у кваліфікації. 28-річний Калініченко стрибнув на 122.5 метри, отримавши за свою спробу 106 балів. А ось Марусяк показав результат на 111 метрів, за що отримав 86 балів.

Однак ані Калініченко, ані Марусяк з цими результатами поборотися за топ-30 не змогли. Калініченко своєю спробою випередив шістьох стрибунів з трампліна, у той час, як 21-річний Марусяк посів останнє місце серед учасників першого раунду.

Таким чином, Віталій Калініченко та Євген Марусяк закінчили свої виступи на Олімпіаді-2022. У стрибках з нормального трампліна кваліфікацію подолав лише Марусяк - Калініченко у тих змаганнях участі не брав через позитивний тест на коронавірус.

Читайте також: "Він дуже чекав цього". Трамплініст Калініченко – про дебют на Олімпіаді та вплив першого тренера

Переможцем першого раунду став олімпійський чемпіон Пекіна Рьою Кобаяші. У першому раунді він виконав стрибок на 142 метри, за що отримав оцінку 147 балів. А ось олімпійський чемпіон Пхьончхана Каміл Стох показав лише четвертий результат - 137.5 метрів (140.3 балів).

Стрибки з трампліна. Великий трамплін (чоловіки, перший раунд)

 1. Рьою Кобаяші (Японія) - 147.0 балів
 2. Маріус Ліндвік (Норвегія) - 144.8 балів
 3. Тімі Зайц (Словенія) - 140.7 балів

...

 • 44. Віталій Калініченко (Україна) - 106.0 балів
 • 50. Євген Марусяк (Україна) - 81.6 балів

Хто такі Віталій Калініченко та Євген Марусяк

 • Віталій Калініченко - 28-річний український стрибун з трампліна, який представляє Івано-Франківську область.
 • Для Калініченка ця Олімпіада стала дебютною в кар'єрі.
 • Найкращий особистий результат Калініченка на рівні чемпіонатів світу – 29-е місце в 2021 році (великий трамплін). Найвищою позицією Калініченка в цьому сезоні Кубка світу було 37-ме місце на етапі в Енґельберзі (великий трамплін).
 • Євген Марусяк - 21-річний український стрибун із трампліна, представник Івано-Франківської області.
 • Олімпіада-2022 - дебютна у кар'єрі Марусяка. Загалом він змагається у стрибках з трампліна з 2016 року.
 • У 2021 році Марусяк уперше виступив на чемпіонаті світу зі стрибків з трампліна. Найкращий результат - 39-е місце (великий трамплін).

Де дивитись Олімпіаду-2022

Офіційним транслятором змагань в Україні є Суспільне: пряма трансляція Олімпіади-2022 на телеканалі UA: Перший та сайті Суспільне Спорт.

Для перегляду Олімпіади-2022 на сайті потрібно буде авторизуватися: зробити це можна через одну із соцмереж або поштову скриньку.

На початок