Карате остаточно не повернеться на Олімпіаду-2024. Як це пояснюють організатори

Карате остаточно не повернеться на Олімпіаду-2024. Як це пояснюють організатори

Карате остаточно не повернеться на Олімпіаду-2024. Як це пояснюють організатори
AP

Президент комітету зважає на популярність у соцмережах.

Організатори Олімпійських ігор-2024, що відбудуться в Парижі, остаточно оголосив, що карате в їхній програмі не буде.

Попри високу підртимку у Франції та заклики карате-спільноти залишити цей вид спорту олімпійським, зокрема після успіху в Токіо-2020, організаційний комітет оприлюднив заяву, в якій підтвердив, що змін у програмі не планується і рішення щодо вилучення карате з Ігор – фінальне.

Про те, що карате не збираються повертати, було відомо ще до початку Ігор у Токіо. Кампанії, присвячені збереженню карате на Олімпіаді, тривають ще з 2019 року. Федерації, атлети та інші представники спорту сподівалися, що організатори змінять думку.

Крім карате, у програмі знову не буде бейсболу та софтболу. Натомість з'явиться інший новий вид спорту – брейкданс.

Читайте також: "Це бомба, це історія". Як за віцечемпіонку Олімпіади Анжеліку Терлюгу вболівали рідні та друзі

Що відомо

Олімпійські ігри-2020 у Токіо стали дебютними й поки що єдиними для карате. Спортсмени розігрували вісім комплектів нагород: по чотири в жіночих і чоловічих змаганнях – у каті та трьох вагових категоріях куміте.

Для України цей вид спорту став одним із найуспішніших на Іграх-2020. Збірна була представлена трьома каратистами: Анжелікою Терлюгою, Станіславо Горуною та Анітою Серьогіною. І двоє з них принесли медалі: Терлюга – "срібло", а Горуна – "бронзу".

Крім того, змагальний день за участі Горуни ввійшов до топ-5 найпопулярніших серед глядачів онлайн-платформи Суспільне Спорт за весь період Олімпіади в Токіо.

Читайте також: "Емоції, нерви та заряд енергії": як Станіслава Горуну підтримували у львівській фан-зоні

Тим часом Франція, яка прийматиме наступні Олімпійські ігри, отримала олімпійського чемпіона – Стівена Да Косту, який переміг у куміте в категорії до 67 кг. Крім того, на рахунку Франції – 33 медалі за 40-річну історію Світових ігорАльтернатива Олімпійським іграм для неолімпійських видів спорту.. За кількістю медалей чемпіонатів світу – 167 – країна поступається лише Японії.

Тим не менше, це не стало переконливим аргументом для французьких організаторів. Не вплинули й чисельні заяви від політиків, Французької федерації карате та самого олімпійського чемпіона Стівена Да Кости.

За словами президента організаційного комітету Парижа-2024 і триразового олімпійського чемпіона в каное-одиночці Тоні Естанґе, він "надає перевагу видам спорту, які є хітами у соціальних мережах та які дивиться молодь".

Да Коста розкритикував це рішення та намагався переконати організаторів передумати.

"Я пройшов крізь пекельні тренування, – написав каратист після Олімпіади. – Я взяв на себе роль фаворита. Я повернув "золото" до Франції. Я гордо ніс наш прапор. Я був на сьомому небі. Та прокидатися боляче. У 2024 році з вашою підтримкою я хочу захистити свій олімпійський титул у Парижі".

Після цього повідомлення та успішного виступу Да Кости Національна асамблея Франції звернулася до Естанґе з листом, який підписали 115 депутатів. У ньому політики наполягали переглянути рішення щодо карате в олімпійські програмі.

Зокрема вони звернули увагу на те, що Олімпійські ігри – це в першу чергу платформа, на якій спортсмени найвищого рівня можуть показати свої навички й переваги, а не лише "розваги з видами спорту, які приваблюють соцмережі".

Підтримала олімпійського чемпіона й міністерка спорту Франції Роксана Марацінеану.

Та організаційний комітет виявився непохитним. "Програма остаточна й не підлягає змінам", – категорично заявили організатори.

Тож наступна Олімпіада відбудеться без карате. Натомість цей вид спорту лишається в програмі Світових ігор. Найближчі проходитимуть у американському Бірмінґемі в 2022 році.

Читайте також: "Мріяла про медаль Олімпіади, але іншого кольору". Українка Терлюга - про "срібло" на Токіо-2020

Головні досягнення України в карате

  • Олімпійські ігри-2020: "срібло" – Анжеліка Терлюга (куміте, до 55 кг), "бронза" – Станіслав Горуна (куміте, до 75 кг).
  • Світові ігри-2017: "золото" – Станіслав Горуна (куміте, до 75 кг), "срібло" – Аніта Серьогіна (куміте, до 61 кг).
  • Чемпіонати світу: "срібло" – Валерій Чоботар (куміте, до 84 кг) – 2018, "бронза" – Аніта Серьогіна (куміте, до 61 кг) – 2016, Станіслав Горуна (куміте, до 75 кг) – 2014, Ірина Зарецька (куміте, до 68 кг) – 2014.
Читайте також: "Відчуваю різницю між очікуванням та тим, що маю". Каратист Горуна - про "бронзу" на Олімпіаді-2020
На початок