Станіслав Горуна - про дебютну Олімпіаду, подальші плани в карате та пост у захист Магучіх

Станіслав Горуна - про дебютну Олімпіаду, подальші плани в карате та пост у захист Магучіх

Ексклюзивно
Станіслав Горуна - про дебютну Олімпіаду, подальші плани в карате та пост у захист Магучіх
AP

Бронзовий призер Токіо-2020 - про враження від Олімпіади та чому написав пост у захист стрибунки Ярослави Магучіх.

Олімпіада-2020 стала дебютною для карате. Цей вид спорту існував у програмі Олімпійських Ігор у Токіо, під час яких були розіграні 8 комплектів нагород.

За нагороди боролися й три українські каратисти. Двом із ним медалі вдалося здобути: Анжеліка Терлюга виграла срібну медаль, а Станіслав Горуна - бронзову.

Читайте також: Українець Горуна завоював "бронзу" на Олімпіаді-2020 з карате. Це 14-а медаль України

Здобути олімпійські нагороди на наступних Іграх у Парижі, що відбудуться у 2024 році, Горуна не зможе. Карате знову прибрали з програми Олімпіади.

Попри це, Горуна вже має олімпійську нагороду у своїй кар'єрі. Про враження від Олімпіади, а також подальші плани у карате український каратист розповів в інтерв'ю Суспільне Спорт.

  • Про дебют на Олімпійських Іграх

"У моїй кар'єрі були лише одні Всесвітні Ігри, одні Європейські Ігри та одні Олімпійські Ігри. Атмосфера на всіх цих турнірах різна, формат - один, а атмосфера різна. Олімпійські Ігри, звичайно, найнасиченіші по враженням, емоціям. Максимальна точка напруження, нікому не уникнути мандражу. Практично усі, кого я знаю з тих, хто там виступав, усі користувалися послугами спортивних психологів. Самотужки важко впоратися з цим стресом".

Читайте також: Карате остаточно не повернеться на Олімпіаду-2024. Як це пояснюють організатори
  • Як оцінює вплив перенесення Олімпіади-2020 на один рік

"Дуже добре, що цей олімпійський цикл затягнувся на один рік. Це було позитивною подією. На один рік довше були олімпійським видом спорту, до нас була прикута увага та було фінансування".

  • Чи мав можливість змінити карате на інші бойові єдиноборства

"У карате в США була сформована організація Karate Combat. Це формат UFC - бої без обмежень у техніці та з повним контактом. Я відмовився. Усі спортсмени, які розуміли, що вони можуть щось у олімпійському спорті, відмовилися від цього. А ті, хто не бачив перспектив, йшли у Karate Combat".

  • Про подальші плани в карате

"Кар'єру карате я не закінчую. Від карате я відходив, у мене була завжди додаткова зайнятість: робота, бізнес, інші якісь справи. Карате завжди було для мене як хоббі. Хоч і за пріорітетами на першому місці. Так буде й надалі. Поки здоров'я буде дозволяти, я виступатиму, тому що люблю цю справу. Мені подобається, що я можу творити, що не працюю шаблонно, стандартно, як усі інші, що я можу здивувати публіку та люблю отримувати реакцію від людей. Поки є можливість - буду цим займатися".

  • Про пост у захист Ярослави Магучіх

"Це для мене перший такий досвід. Були раніше плюс-мінус провокативні речі, які я озвучував від свого імені та не всі їх розуміли. Були люди з однією позицією, з іншою, з третьою. Були ті, хто мене підтримував, але так, як цього разу - ще не було. У чому відмінність? У різкості реакції. Спорт, звичайно, має політичну складову, але так само частина спортивної роботи, з якою зіштовхуються спортсмени й тренери, не має політики".

  • Чи вважає діяльність спортсменів політичною

"Тому, залежно від точки зору, спорт - це політика і спорт - поза політикою. Всі спортсмени, які просто пашуть у спортзалах та на бігових доріжках, на велотреках, вони розуміють, що це просто робота, основна мета якої - перемога, і там немає політики. Усі, хто спостерігають за спортом і розуміють, який він має вплив та наслідки - звичайно, вони кажуть, що спорт - це політика, наче я того не розумію".

  • Про реакцію людей на пост у захист Магучіх

"Розумію, що в діях не було того умислу, вона не хотіла тієї фотографією надати якийсь політичний підтекст. Мене здивувало, що люди взагалі відмовилися це чути і розуміти. Більше того, вони почали некоректно по відношенню до мене та Ярослави Магучіх висловлюватися. Не подобається? Пройди повз. Для чого ти увесь свій негатив виливаєш у такій формі на інших людей".

Хто такий Станіслав Горуна

  • 32-річний український каратист, представник Львівської області. Бронзовий призер Олімпійських Ігор у Токіо.
  • Горуна - бронзовий призер чемпіонату світу-2014, а також 8-разовий призер Євро.
  • На Олімійські Ігри у Токіо Терлюга відібралася завдяки рейтингу. А у 2021 році здобув перше у кар'єрі "золото" на рівні чемпіонату Європи у вазі до 75 кг.
На початок