"Моя молодість дала бій досвіду". Реакція української борчині Коляденко на "бронзу" Олімпіади-2020

"Моя молодість дала бій досвіду". Реакція української борчині Коляденко на "бронзу" Олімпіади-2020

Ексклюзивно
"Моя молодість дала бій досвіду". Реакція української борчині Коляденко на "бронзу" Олімпіади-2020
AP

Бронзова призерка Токіо-2020 розповіла про шлях до медалі Суспільне Спорт.

Третю олімпійську нагороду в боротьбі за 4 серпня Україні принесла Ірина Коляденко. Борчиня виграла "бронзу", подолавши в медальній сутичці в категорії до 62 кг латвійку Анастасію Григорьєву.

Раніше цього дня "золото" завоював Жан Беленюк, а "срібло" – Парвіз Насібов. Обидва – в греко-римській боротьбі.

Для 22-річної Коляденко Олімпійські ігри-2020 у Токіо стали першими в кар'єрі. Українка є чинною чемпіонкою Європи та віцечемпіонкою світу.

Читайте також: Українка Коляденко перемогла у "бронзовому фіналі" та виграла медаль Олімпіади-2020 з боротьби

Після перемоги в "бронзовому" фіналі Ірина поділилася емоціями з Суспільне Спорт.

  • Про шлях до Олімпійських ігор і конкуренцію

"Чесно кажучи, [олімпійський шлях був] дуже важким. У першу чергу – емоційно. Витримати всю цю напругу навіть до цих змагань [було важко]. Потрібно було вибороти спочатку поїздку на ліцензійний турнір. У нас, в Україні, дуже конкурентна ця вага.

Далі потрібно було вибороти ліцензію на Олімпійські ігри. А потім – уже підготовка до самої Олімпіади. І, звісно, потрібно було тримати першість постійно, тому що в нас олімпійська ліцензія на вагу, а не на ім'я. Тому доводилося конкурувати в команді. Але я дуже рада, що пройшла цей шлях. Я його пройшла не одна, і мені здається, через це в нас і вийшла медаль".

Читайте також: "Зосереджуся на роботі в парламенті". Беленюк - про кар'єру у боротьбі після "золота" Олімпіади-2020
  • Про суперницю в "бронзовій" сутичці

"Я вже з нею боролася на ліцензійному турнірі у фіналі. Я в неї виграла з відривом у десять балів. Але, звісно, раз на раз не попадається. Спортсменка досвідчена, але моя молодість дала бій досвіду".

  • Про плани після Олімпіади

"Далі – трошки відпочинку, відновлення, і будемо дивитися, коли я продовжу свій шлях і буду тренуватися. І там уже будемо робити план на майбутнє".

  • Про підтримку під час змагань і бабусю

"Хочу подякувати всій Україні й своєму місту, де я проживаю, – Ірпеню. Там зара йде трансляція на все місто: дуже великий екран поставили. Я вдячна, що ви мене підтримуєте. Навіть коли я програла сутичку за вихід у фінал.

Дякую своїй сім'ї, своїй бабусі, яка, мабуть, не дивиться, тому що дуже переживає. Тренерам, збірній – усім дуже дякую".

"Україно, я повертаюся з медаллю! Дуже всіх люблю".

Що далі

  • 5 серпня на Олімпійських іграх у вільній боротьбі стартують українці Василь Михайлов (до 74 кг) і Олександр Хоцянівський (понад 125 кг).
Читайте також: "Підвів себе і близьких". Реакція українського борця Насібова на "срібло" Олімпіади-2020

Де дивится Олімпіаду-2020

Офіційним транслятором змагань в Україні є Суспільне. Прямі ефіри Ігор-2020 доступні на телеканалі UA: Перший та сайті Суспільне Спорт.

Дивитися Олімпіаду-2020 на сайті Суспільне Спорт

Для перегляду Олімпіади-2020 на сайті потрібно авторизуватися за допомогою однієї з соціальних мереж або через електронну поштову скриньку.

На початок