"Зосереджуся на роботі в парламенті". Беленюк - про кар'єру у боротьбі після "золота" Олімпіади-2020

"Зосереджуся на роботі в парламенті". Беленюк - про кар'єру у боротьбі після "золота" Олімпіади-2020

Ексклюзивно
"Зосереджуся на роботі в парламенті". Беленюк - про кар'єру у боротьбі після "золота" Олімпіади-2020 AP

Український борець - про подальші плани після перемоги на Олімпіаді.

Жан Беленюк став олімпійським чемпіоном у Токіо. Борець переміг у фіналі вагової категорії до 87 кілограмів, завоювавши перше "золото" для України на Олімпіаді-2020.

Читайте також: Україна здобула перше "золото" Олімпіади-2020: його виграв борець Жан Беленюк

Особисто для Беленюка золота медаль Олімпійських Ігор також стала першою у кар'єрі. Він змагався у Ріо-де-Жанейро і навіть дійшов до фіналу, однак там поступився представникові Росії Давіду Чакватадзе.

Після здобутого "золота" Жан Беленюк дав прес-конференцію, у якій поділився емоціями від виступу на Олімпійських Іграх. Борець звернув увагу, що після Олімпіади планує відпочити та зосередитися на роботі у парламенті - Беленюка обрали у Верховну Раду у 2019 році.

"Усі титули завойовані. Не вистачало "золота". Зараз відпочину. Як ви знаєте, я ще парламентарій у своїй країні. Всі ці два роки суміщував роботу в парламенті та підготовку до Олімпійських Ігор. Перенесення Ігор на рік достатньо ускладнило мої задачі. Після відпочинку хочу сконцентруватися на роботі в парламенті і проявити себе там. Бо там також необхідна перемога".

Беленюк став першим олімпійським чемпіоном України в греко-римській боротьбі з 1996 року. Випередити його міг Парвіз Насібов, але у фіналі він своєму супернику програв.

"Востаннє Україна здобула "золото" в греко-римській боротьбі в 1996 році. Усі спортсмени, що тренуються, мріють стати олімпійськими чемпіонами. Коли зупиняєшся за крок від медалі, як це було в Ріо зі стріблом, я був дуже засмучений і налаштований спробувати виграти "золото" наступного разу. Хоча шлях був тернистий, Олімпіаду перенесли на рік, в нас умови не зовсім комфортні, щоб можна було тренуватися повною мірою, карантинні обмеження".

Читайте також: Україна здобула друге "срібло" Олімпіади-2020: борець Насібов програв у фіналі

Український борець наголосив, що поки ще не усвідомив свою перемогу на Іграх. Але має позитивні враження від досягнутого результату.

"Тим не менше, я здійснив мрію і став олімпійським чемпіоном. Враження тільки позитивні. До кінця не зрозумів, що сталося, але впевнений, що завтра прокинуся з усмішкою на обличчі".

Крім проблем зі здоров'ям (Беленюк у флеш-коментарі Суспільне Спорт розповідав про травму, якої зазнав перед початком Олімпіади), український борець звернув увагу на тиск перед Іграми.

Читайте також: "Травмувався і не знав, чи буду змагатися на Олімпіаді". Беленюк – про "золото" і виступ у Токіо

Беленюк визнав: тиск перед Олімпіадою дійсно відчував. Але зміг з ним упоратися завдяки своєму фаху.

"Звісно я відчував тиск. Коли ти фаворит, коли всі кажуть, що за п'ять років ти маєш поїхати і забрати своє довгоочікуване "золото", то це не може не навантажувати тебе психологічно, емоційно. Але за освітою я спортивний психолог. Тому ті лайфхаки та знання, які я здобув за своєю освітою, мені допомагають в напружених ситуаціях. Сконцентруватися на тому, що зараз необхідно. А зараз треба було не думати про те, хто що від кого очікує, а вийти і показати те, що мене навчили протягом 21 року. Сподіваюся, що я виправдав сподівання людей, які на мене покладали".

"Бажаю усім спортсменам бути здоровими. Як емоційно так і фізично. Це дійсно дуже важливо, бо якщо є психологічні проблеми, то вся твоя робота може зійти нанівець".

Наостанок, Беленюк звернув увагу на переможний танець після перемоги на Олімпіаді. Українець виконав гопака і розповів, що це для нього приємна традиція.

"Це стало доброю традицією — святкувати перемоги, виконуючи український народний танець гопак. У дитинстві займався танцями, деякі навички залишилися. Моїм уболівальникам приємно, що такий колоритний хлопець як я виконує народний танець".

Що відомо про Жана Беленюка

  • 30-річний борець, представник Полтавської області у греко-римській боротьбі (вага до 87 кг).
  • Срібний призер Олімпіади-2016 та чемпіон Токіо-2020, 2-разовий чемпіон світу та 3-разовий чемпіон Європи.
  • У 2021 році Беленюк став бронзовим призером чемпіонату Європи.

Що далі

  • 5 серпня на Олімпійських іграх у вільній боротьбі стартують українці Василь Михайлов (до 74 кг) і Олександр Хоцянівський (понад 125 кг).
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортУсик - ДжошуаФормула-1ХокейТрансляція ЧС з футзалу