"В шоці від результатів дівчат". Бігунка Ткачук – про рекорд і конкуренцію на Олімпіаді

"В шоці від результатів дівчат". Бігунка Ткачук – про рекорд і конкуренцію на Олімпіаді

Ексклюзивно
"В шоці від результатів дівчат". Бігунка Ткачук – про рекорд і конкуренцію на Олімпіаді
AP

Фіналістка Олімпійських ігор проаналізувала свій виступ для Суспільне Спорт.

Українська бігунка Вікторія Ткачук встановила особистий рекорд у своєму першому олімпійському фіналі в кар'єрі. На Олімпіаді-2020 у забігові на 400 метрів з бар'єрами спортсменка фінішувала шостою з часом 53.79 – слідом за іншою українкою, Анною Рижиковою.

Як і Рижикова, для Ткачук це був перший вихід у фінал Олімпіади у особистому забігу. На Іграх-2016 у Ріо Ткачук у цьому ж виді змагань зупинилася на стадії півфіналу.

Для Вікторії це була єдина особиста дисципліна, в якій вона брала участь у Токіо. Окрім цього, вона є частиною естафетної команди збірної України на дистанції 4х400 метрів.

Читайте також: Дві українки - у топ-6 фіналу Олімпіади-2020 у бігу на 400 метрів з бар'єрами

Ткачук своїм виступом лишилася задоволена. В інтерв'ю Суспільне Спорт вона наголосила, що бачить у собі резерви виступати ще краще.

"Ще більш задоволена тим, що відчуваю резерв, який дозволить мені покращувати результат".

Українка була вражена рівнем лідерок забігу й запевнила, що працюватиме над тим, щоб у майбутньому створювати їм конкуренцію.

"Якщо чесно, я в шоці від результатів, які показують дівчата. Перша трійка особлива. Неначе був фінал "А" та "Б" в одному забігу, бо вони бігли окремо, а ми з дівчатами – окремо. Різниця в результаті досить велика, але будемо над цим працювати".

За словами Ткачук, без помилок у фіналі не обійшлося, у тому числі ментальних.

"По дистанції – не все склалося, що планувала. Припустилася кількох технічних помилок, але намагалася не загнати себе ритмом та швидкістю між бар'єрами. Довелося додавати кроки в ритмі. Можливо, десь через це був збій. Будемо дивитися з тренерами та аналізувати. Але рада, що саме у фіналі показала свої найкращі секунди за сезон та кар'єру".

"Будемо працювати над помилками, [зокрема] психологічними помилками. Тренер зі мною працює, щоб я у себе вірила і не здавалася та покращувала свої результати. Вірила, що можу бігти".

Читайте також: "Усе життя пройшло повз". Емоційна реакція української бігунки на вихід у фінал Олімпіади-2020

На те, що стартувати довелося з крайньої доріжки, бігунка не зважала. За словами Ткачук, у попередніх фіналах їй неодноразово доводилося змагатися саме з цієї позиції.

"Може, це й неправильно, але я й не претендувала на центральні доріжки. Розуміла, що я не фаворит і, в принципі, по сезону бігла усі крайні доріжки: [була] або друга, або восьма, або сьома. Та ж дистанція, ті ж метри, там само стоять бар'єри. Можливо, впливає, коли є конкуренція пліч-о-пліч. Але, чесно кажучи, є своя доріжка, тактика та біг, тому по будь-якій доріжці можна бігти швидше".

Ткачук заявила, що "однозначно працюватиме" над тим, щоб поїхати й на наступні Олімпійські ігри-2024 у Парижі.

"Резерви є. Будемо їх використовувати для того, щоб покращити результат".

Хто така Вікторія Ткачук

  • 26-річна українська бігунка, представниця Донецької області у бігу на 400 метрів з бар'єрами.
  • До Олімпіади-2020 найвищим досягненням Ткачук була "бронза" командного чемпіонату Європи у 2015 році (естафета 4х400 метри).
  • У 2021 році Ткачук перемогла у фіналах забігів на 400 метрів з бар'єрами на турнірах у Чехії та Швейцарії.

Що далі

  • 5 серпня о 13:37 за Києвом Україна візьме участь у попередніх забігах у жіночій естафеті 4х400 м.
Читайте також: "Найважливіша "Q" у житті". Українські бігунки з бар'єрами – про історичний вихід у фінал Олімпіади

Де дивится Олімпіаду-2020

Офіційним транслятором змагань в Україні є Суспільне. Прямі ефіри Ігор-2020 доступні на телеканалі UA: Перший та сайті Суспільне Спорт.

Дивитися Олімпіаду-2020 на сайті Суспільне Спорт

Для перегляду Олімпіади-2020 на сайті потрібно авторизуватися за допомогою однієї з соціальних мереж або через електронну поштову скриньку.

На початок