"Найважливіша "Q" у житті". Українські бігунки з бар'єрами – про історичний вихід у фінал Олімпіади

"Найважливіша "Q" у житті". Українські бігунки з бар'єрами – про історичний вихід у фінал Олімпіади

Ексклюзивно
"Найважливіша "Q" у житті". Українські бігунки з бар'єрами – про історичний вихід у фінал Олімпіади AP

Рижикова й Ткачук поділилися емоціями після півфінальних забігів із Суспільне Спорт.

Україна вперше в історії буде представлена двома спортсменками в жіночому фіналі бігу на 400 метрів з бар'єрами на Олімпійських іграх. До фіналу Олімпіади-2020 відібралися Анна Рижикова та Вікторія Ткачук.

Обидві спортсменки стали третіми у своїх забігах. Проте змогли кваліфікуватися завдяки тому, що показали найкращий результат за часом.

Читайте також: Дві українські бігунки вийшли у фінал Олімпіади-2020 з бігу на 400 метрів з бар'єрами

Рижикова, зокрема, дізналася про те, що її результату вистачило для фіналу, від журналістів.

"Дві українки у фіналі, якщо ви мені не збрехали щодо мого результату! – відреагувала Анна. – Підійшла й так засмутилася, що не була друга. Поки дійшла, вже забула свій результат".

Півфінальні забіги відбувалися під зливою, але для Рижикової це був не перший подібний досвід.

"Це мій третій раз у таких погодних умовах. Перший був на Універсіаді – було дуже важко. І на чемпіонаті Європи в Цюриху я також у таку мокру погоду [виступала] й недобігла. Цей – найуспішніший раз".

Напередодні фіналу спортсменка проаналізує помилки, які завадили пробігти з упевненішим результатом.

"Зараз будемо обговорювати з тренером і виправляти якісь помилки. Може, погода завадила, може, акліматизація, але відчувала себе нормально. Є день, щоб відновитись і відпрацювати на максимумі у фіналі".

Рижикова з хвилюванням спостерігала й забіги конкуренток, проте запевняє, що подруги вони до моменту, коли починається забіг.

"Ми вже так усі потоваришували, що одна за одну переживаємо. Але коли виходимо на доріжку, ми "не знаємо" одна одну".

Читайте також: Лідерка збірної України пояснила, чому знялася з бігу на 400 метрів на Олімпіаді-2020

Для Вікторії Ткачук півфінал також видався емоційним. Вона так само пройшла у фінал кваліфікації і наголосила: дуже щаслива цьому результату.

"Я дивилась на табло, і в мене все життя пройшло повз, – розповіла Вікторія. – Я навіть зараз не пригадаю, що я там думала. Просто чекала цю маленьку Q як, напевно, найважливішу в житті. Я дуже щаслива, що потрапила до фіналу".

У фіналі спортсменка планує пробігти краще, незважаючи на старт на крайній доріжці.

"На цьому не зупиняюся. Я постараюсь покращити результат. Судячи з усього, мені світить перша доріжка. Я думаю, що треба боротися в будь-якому випадку. До речі, тут дев'ять доріжок, тому друга буде, – виправилася Вікторія. – Це вже краще".

Ткачук вважає, що показати високий результат можна на будь-якій доріжці.

"Все можливо. Це Олімпійські ігри. Бувають і падіння, і фальсстарти, дощ, неймовірна спека. Це все впливає на результат кожної [бігунки]. Будемо боротися до кінця, незважаючи на всі фактори, які будуть впливати в позитивному чи негативному плані".

Бігунка зізналася, що "не дивилася результатів попередніх забігів, хоча була така можливість". Проте вірила, що здатна вийти до фіналу.

"Я очікувала, що можу це зробити, що можу потрапити до фіналу. Було важко розраховувати на потрапляння напряму, але все ж це реально. Припустилася кількох помилок на дистанції. Коли чекали на цю літеру Q, я себе, напевно, карала за ці помилки. На кожному кроці з помилкою можна втратити соті секунди, які б могли завадити потрапити до фіналу, тому це було дуже хвилююче".

Щодо підготовки до наступного старту, Ткачук каже, що основний фокус має бути на моральній підготовці.

"Головне – сильно не мандражувати, тому що це відбирає сили. Будемо намагатися відновитися, щоб покращити результат. Багато хто з дівчат показали гірші свої секунди, можливо, через дощ. Погода змінюється дуже швидко, і потрібно підлаштовуватися. Олімпійський фінал – це фарт. Краще без дощу? Та вже, в принципі, все одно".

Що далі

  • Середа, 4 серпня, 05:30. Фінал у забігу 400 метрів з бар'єрами.

Де дивится Олімпіаду-2020

Офіційним транслятором змагань в Україні є Суспільне. Прямі ефіри Ігор-2020 доступні на телеканалі UA: Перший та сайті Суспільне Спорт.

Дивитися Олімпіаду-2020 на сайті Суспільне Спорт

Для перегляду Олімпіади-2020 на сайті потрібно авторизуватися за допомогою однієї з соціальних мереж або через електронну поштову скриньку.

Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортУсик - ДжошуаФормула-1ХокейЛегка атлетика