Україна вперше в історії закінчила Олімпіаду-2020 без медалей у спортивній гімнастиці

Україна вперше в історії закінчила Олімпіаду-2020 без медалей у спортивній гімнастиці

Україна вперше в історії закінчила Олімпіаду-2020 без медалей у спортивній гімнастиці
AP

Останню можливість мав Петро Пахнюк, але й він нею не скористався.

Україна встановила антирекорд на Олімпіаді-2020 у спортивній гімнастиці. Українські гімнасти закінчили виступи, не здобувши жодної нагороди.

У вівторок, 3 липня, відбувся заключний для України виступ на Олімпіаді-2020 у спортивній гімнастиці - вправи на паралельних брусах. Це був єдиний снаряд, на який відібрався представник України - Петро Пахнюк потрапив у топ-8 за підсумками кваліфікації та виступив у фіналі.

Для самого Пахнюка це був другий особистий фінал у кар'єрі на Олімпійських Іграх. У 2016 році, виступаючи за Азербайджан, він не проходив у фіналі, проте у Токіо вже встиг виступити у особистому багатоборстві.

Читайте також: 17-річний український гімнаст Ковтун - у топ-11 багатоборства на Олімпіаді

Пахнюк намагався зачепитися за медаль Олімпіади-2020 у паралельних брусах. Але це йому не вдалося.

Як виступив Петро Пахнюк?

Формат змагань у паралельних брусах передбачав участь восьми гімнастів. У них була одна спроба, щоб показати свою програму.

Пахнюк виконував програму, складність якої оцінюється у 6.1. Виконання українського гімнаста було оцінено ненайвищою оцінкою у порівнянні з іншими спортсменами - 8.433.

У підсумку Пахнюк посів сьоме місце із результатом 14.533. Гірший результат показав лише британець Джо Фрейзер - 15.000.

Олімпійським чемпіоном став китаєць Цзоу Цзинюань, який у Токіо став бронзовим призером у командному багатоборстві. "Срібло" та "бронзу" взяли німець Лукас Даузер та представник Туреччини Ферхат Арікан.

Спортивна гімнастика. Вправи на паралельних брусах (чоловіки). Фінал

 1. Цзоу Цзинюань (Китай) - 16.233
 2. Лукас Даузер (Німеччина) - 15.700
 3. Ферхат Арікан (Туреччина) - 15.633

...

 • 7. Петро Пахнюк - 14.533

Що означає цей результат?

Із сьомим місцем Петра Пахнюка Україна закінчила виступи у гімнастиці на Олімпіаді-2020 з найгіршим результатом в історії за медалями. До Ігор у Токіо українці здобували щонайменше одну медаль у цьому виді спорту.

 • 1996: три "золота" - Рустам Шаріпов (паралельні бруси), Лілія Подкопаєва (багатоборство, вільні вправи), "срібло" - Лілія Подкопаєва (колода)
 • 2000: "срібло" - чоловіча збірна України (командне багатоборство), "бронза" - Олександр Берещ (багатоборство)
 • 2004: "золото" - Валерій Гончаров (паралельні бруси)
 • 2008: "бронза" - Олександр Воробйов (кільця)
 • 2012: "бронза" - Ігор Радівілов (опорний стрибок)
 • 2016: "золото" - Олег Верняєв (паралельні бруси), "срібло" - Олег Верняєв (багатоборство)

У складі України, що відправився у Токіо, був один гімнаст, який вигравав нагороду на Олімпіадах - Ігор Радівілов. Але кваліфікацію у опорному стрибку він не подолав.

Загалом українські гімнасти змагалися у трьох фіналах: командному багатоборстві (чоловіки), багатоборстві (Ілля Ковтун та Петро Пахнюк), а також у паралельних брусах (Петро Пахнюк).

Усі фінали збірної України на Олімпіаді-2020

Що відомо

 • У склад збірної України на Олімпіаду-2020 не потрапив Олег Верняєв через дискваліфікацію на чотири роки, пов'язану з допінгом.
 • Три гімнасти - Ілля Ковтун, Євген Юденков, а також Діана Варінська - дебютували на Олімпійських Іграх.
На початок