"Знали, що Свічкар не дуже б'ється з Китаєм". Тренер – про причини поразки шпажистів на Олімпіаді

"Знали, що Свічкар не дуже б'ється з Китаєм". Тренер – про причини поразки шпажистів на Олімпіаді

Ексклюзивно
"Знали, що Свічкар не дуже б'ється з Китаєм". Тренер – про причини поразки шпажистів на Олімпіаді
AP

Станкевич пояснив, чому команда робила заміну, але все одно не змогла перемогти, – для Суспільне Спорт.

Україна завершила змагання з фехтування на Олімпіаді-2020 шостим місцем у командному турнірі. У першій же зустрічі чоловіча збірна шпажистів у складі Ігоря Рейзліна, Богдана Нікішина, Романа Свічкаря та Анатолія Герея зазнала поразки від Китаю.

Результат українців проаналізував тренер збірної Володимир Станкевич.

Читайте також: Збірна України з фехтування - шоста у чоловічій шпазі на Олімпіаді-2020
  • Про тренерську помилку

"Завжди програє тренер. У даній ситуації не знімаю з себе відповідальності. Якщо команда не виграла, то, звісно, винен тренер, який не зміг знайти ті слова, ту підготовку, яка б допомогла потішити наших уболівальників та [допомогла б нам] виграти в збірної Китаю, що не являється фаворитом".

  • Про ключові моменти протистояння та невдачу Свічкаря

"Ми непогано почали зустріч. Але не зміг психологічно впоратися наш молодий спортсмен Рома Свічкар. Він приніс у першому бою мінус, другий бій програв, і не вдалося хлопцям підтягнути той мінус, який він дав. І команда трішки посипалася.

Китайці дуже зібрано, дисципліновано втримували той рахунок, який вони взяли у відриві. Ми його не відіграли й програли цю зустріч, хоч і зробили потім заміну. Вийшов Анатолій Герей, наче скоротив розрив і дав нам надію, але не зміг втримати й ще більше його скоротити. Хоча намагався це зробити, і старання його були помітні. Але китайці все-таки змогли переломити бій з Гереєм. Він був вирішальним".

"Просимо вибачення за наш виступ перед усіма вболівальниками. Що ж, будемо старатися не опускати руки, боротися. Дякую всім, хто переживав".
  • Про проблему з замінами й тактикою

"Ми не мали ніякого права міняти тих, кого поставили на старті. На Олімпіаді є з цим велика проблема. Ми знали, що Рома Свічкар не дуже б'ється з Китаєм. Завжди ми проводили цю зустріч із Толиком Гереєм. У даній ситуації ми змогли зробити всього лиш одну заміну. Зараз ми ризикнули, і Рому Свічкаря ми вже до команди не могли повернути. Навіть якщо, не дай бог, якась травма, команда не може продовжити змагання. Тільки на Олімпійських іграх таке проходить.

Читайте також: "Вона набагато сильніша за цю китаянку". Тренер Харлан - про поразку на старті Олімпіади-2020

Тому тактично дуже важко було щось зробити, щоб почати зустріч трохи по-іншому. Не було вирішено вчасно цю задачу, і якраз Рома не впорався психологічно. Ну, все в нього ще попереду. Він молодий спортсмен. Сподіватимемося, що він переживе цей мінус, зможе зробити висновки й стати ще сильнішим".

Що далі

  • Командні змагання у фехтуванні на Олімпіаді-2020 триватимуть до 1 серпня, проте вже без українців.

Де дивитися Олімпіаду-2020

Офіційним транслятором змагань в Україні є Суспільне: пряма трансляція Ігор-2020 на телеканалі UA: Перший та сайті Суспільне Спорт.

Дивитися Олімпіаду-2020 на сайті Суспільне Спорт

Для перегляду Олімпіади-2020 на сайті потрібно буде авторизуватися: зробити це можна через одну із соцмереж або поштову скриньку.

На початок