Верняєв поза заявкою. Склад збірної України зі спортивної гімнастики на Олімпійські Ігри

Верняєв поза заявкою. Склад збірної України зі спортивної гімнастики на Олімпійські Ігри

Верняєв поза заявкою. Склад збірної України зі спортивної гімнастики на Олімпійські Ігри
. Олег Верняєв. Фото: AP Photos

Олімпійський чемпіон Ріо-де-Жанейро у Токіо не виступить.

Склад збірної України зі спортивної гімнастики на Олімпіаду-2020 до останнього дня подачі остаточних заявок залишався невизначеним. У цьому виді спорту Україна заробила п'ять ліцензій: чотири - у чоловіків (командна), а також одна жіноча - Діана Варінська відібралася для виступів у жіночому багатоборстві.

На початку травня головний тренер збірної України Генадій Сартинський в інтерв'ю Суспільне Спорт повідомляв, що на Олімпіаді має точно виступити Ігор Радівілов. У Токіо він змагатиметься на двох снарядах - кільцях та опорному стрибку.

Читайте також: Як Україна формуватиме склад на Олімпіаду-2020 у спортивній гімнастиці. Пояснення тренера

Тоді ж Сартинський пояснив, що три інші гімнасти у заявці мають бути багатоборцями. Утім, хто ще має виступити у складі олімпійської збірної України зі спортивної гімнастики було невідомо. У тому числі й під питанням була участь олімпійського чемпіона Олега Верняєва, який перебуває поза спортом через відсторонення.

У середу, 7 липня, Національний олімпійський комітет оголосив склад збірної України на Токіо-2020. У тому числі і заявку спортивних гімнастів.

На Олімпійських Іграх дебютуватимуть чотири гімнасти. Лише Ігор Радівілов у минулому виступав на Олімпіаді - у 2012 році він став бронзовим призером в опорному стрибку.

Склад збірної України з гімнастики

  • Чоловіки: Ігор Радівілов, Петро Пахнюк, Ілля Ковтун, Євген Юденков

Ігор Радівілов - бронзовий призер Олімпіади-2012 у опорному стрибку. Петро Пахнюк змагався за Азербайджан на Олімпіаді-2016.

Ілля Ковтун - 17-річний гімнаст, який дебютував на дорослому рівні у 2021 році. Здобув "бронзу" багатоборства на чемпіонаті Європи-2021.

  • Жінки: Діана Варінська

До заявки олімпійської збірної України зі спортивної гімнастики не увійшов Олег Верняєв. Відповідно, рішення про його відсторонення залишається в силі, і він не може взяти участі на олімпійському турнірі в Токіо.

За що саме відсторонений Верняєв та коли по ньому буде рішення - невідомо. Ані всесвітня федерація гімнастики, ні українська федерація не коментує відсторонення Верняєва. Сам гімнаст теж утримується від коментарів.

Читайте також: Верняєв - поза заявкою України на чемпіонат Європи. Він відсторонений від змагань

Верняєв в останнє змагався ще у жовтні 2020 року. Після цього український гімнаст готувався до виступу на чемпіонаті Європи, який мав відбутися в грудні, однак в останній момент був вилучений із заявки. А у січні 2021-го Всесвітня федерація гімнастики повідомила про його відсторонення.

Крім Верняєва, не потрапили до складу чоловічої команди Володимир Костюк та Владислав Грико. Костюк змагався на чемпіонаті Європи зі спортивної гімнастики у багатоборстві, посівши сьоме місце в багатоборстві.

Як виступала збірна України з гімнастики на попередніх Олімпіадах

  • Атланта-1996: 8 спортсменів, 4 медалі
  • Сідней-2000: 12 спортсменів, 2 медалі
  • Афіни-2004: 12 спортсменів, 1 медаль
  • Пекін-2008: 8 спортсменів, 1 медаль
  • Лондон-2012: 6 спортсменів, 1 медаль
  • Ріо-2016: 6 спортсменів, 2 медалі

Що далі

  • 24 липня - 3 серпня. Олімпійський турнір зі спортивної гімнастики.
Суспільне - офіційний транслятор Олімпійських ігор-2020. Дивіться змагання в Токіо - з 23 липня по 8 серпня - наживо на телеканалі UA: Перший та сайті Суспільне Спорт!
На початок