Перейти до основного змісту
Артбук "Сарненський жіночий стрій" зі схемами для вишивання видали на Рівненщині

Артбук "Сарненський жіночий стрій" зі схемами для вишивання видали на Рівненщині

Артбук "Сарненський жіночий стрій"
Артбук "Сарненський жіночий стрій". Facebook Вікторія Дашко

26 жіночих народних костюмів Сарненської громади, що на Рівненщині, увійшли до етнографічного артбуку "Сарненський жіночий стрій". Авторками виступили Вікторія Дашко та Любов Пасічник. Після презентації книги тираж планують збільшити.

Про це журналістам Суспільного розповіла директорка Сарненського історико-етнографічного музею Вікторія Дашко.

З її слів, артбук видали за кошти гранту Українського культурного фонду у межах проєкту етноцентру "Полісся". Над реалізацією видання працювали з 1 липня цього року. У ньому разом з жіночим одягом Сарненської громади початку середини ХХ століття розмістили схеми для їх вишивання, які допомогла розробити майстриня Любов Пасічник.

"У видання увійшло 26 строїв з приватних колекцій різних сіл Сарненщини. В нас працювали фотографи професійні, які фотографували моделей. І також вараська майстриня художньої вишивки Любов Пасічник. Вона зробила до кожного костюма схеми, за якими можна відтворити вже ці узори", — зазначила співавторка книги.
Видали артбук "Сарненський жіночий стрій" на Рівненщині
Схеми вишивання з книги "Сарненський жіночий стрій". Facebook Вікторія Дашко

Як розповіла директорка музею, збір народного одягу дався складно, тому що його переважна частина була у приватних колекціях:

“Оскільки ми працюємо в сфері культури, то мені дуже допомогли в тому, що привезли ці всі строї до музею колеги з Палацу культури. Тобто, по селах в них працюють центри культурного дозвілля. І за клубами позбирали ці костюми по людях і попривозили до мене, до музею”.

Видали артбук "Сарненський жіночий стрій" на Рівненщині
Ілюстрація з книги "Сарненський жіночий стрій". Facebook Вікторія Дашко

До книги не увійшли чоловічі строї. Наразі у музеї наявні три таких костюми, цього недостатньо для повноцінного представлення у друкованому виданні. Їх хочуть доповнити у експозиціях етноцентру.

"В нас дуже мало є, на жаль, і у фондах музею чоловічого вбрання. Не знаю, можливо, це пов'язане з тим, що чоловіче вбрання швидше зношувалось. Я аналізувала цю ситуацію, але ми маємо у фондах музею тільки три чоловічі костюми. Я думаю, що етноцентр буде розширюватись, і ми доповнимо ще й чоловічим вбранням", — пояснила Вікторія Дашко.

За інформацією музейниці, попит на артбук "Сарненський жіночий стрій" після презентації зростає. Команда етноцентру планує звернутися до місцевої влади для того, щоб збільшити тираж примірників.

"Взагалі ця книга, цей артбук, він унікальний сам по собі, оскільки цінний для роботи науковців, дослідників вишивки й самим вишивальникам. Дуже багато людей пише мені і телефонує, що хотіли б придбати цей арт-бук. Тому будемо звертатися до нашої місцевої влади про те, щоб збільшити кількість примірників", — поділилася жінка.

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | WhatsApp | YouTube | Facebook

Топ дня

Вибір редакції

На початок