В укритті Національного університету "Острозька академія" на Рівненщині відновили мистецьку галерею, яка тимчасово зупинила свою діяльність після повномасштабного вторгнення. За грантові гроші у підземеллі облаштували експозицію, присвячену історії навчального закладу від заснування до наших днів. Там проводять культурно-мистецькі заходи та екскурсії, а ще — психологічні консультації для військових та переселенців.
У підземеллях старого корпусу Острозької академії, яке слугує укриттям, відновили мистецьку галерею, присвячену історії навчального закладу. Там проводять благодійні концерти та аукціони, а також організовують екскурсії.
"Підземелля XVIII століття. Ця частина підземель — це були підвали монастиря капуцинів. Щоправда, після того, як монастир був закритий у 1832 році, ці приміщення виконували дуже різні функції і використовувались як господарські підвали. Тривалий час тут проводили реставраційні роботи, була розчистка, ремонти. І, зрештою, у 2009 році свої двері тут відкрила мистецька галерея", — пригадала директорка музею історії Острозької академії Анастасія Хеленюк.
У лютому 2022 року галерею закрили, а в підземеллі облаштували укриття. Під час повітряних тривог сюди спускаються студенти й колектив навчального закладу, а також містяни.
"У 2024 році, коли Український культурний фонд оголосив конкурс, який називається "Відновлення культурно-мистецької діяльності установ", ми зрозуміли, що це пропозиція для нас. Ми хотіли відновити галерею, як культурно-мистецький простір для проведення заходів і подій. Ми подали грантову заявку і виграли цей конкурс", — розповіла співробітниця музею Острозької академії Ольга Шляхова.
Зі слів Ольги Шляхової, в укритті також проводять психологічні консультації для військових та вимушених переселенців. А В суботу, 2 листопада, для містян там організували інтелектуальну гру "Що? Де? Коли?".
"Найважливіше, що студенти, які приходять сюди під час повітряних тривог мають можливість не просто сидіти в порожніх стінах, а теж мають час оглянути експозицію", — підсумувала Анастасія Хеленюк.
Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | WhatsApp | YouTube | Facebook