"Медичні ралі — 2024": працівники екстренки представлятимуть Рівненщину на всеукраїнських змаганнях

"Медичні ралі — 2024": працівники екстренки представлятимуть Рівненщину на всеукраїнських змаганнях

Команда від Рівненщини на змагання "Медичне ралі"
Бригада учасників змагань "Медичне ралі" від Рівненщини. Голова Рівненської облради Андрій Карауш

Троє працівників екстреної медичної допомоги представлятимуть Рівненщину на всеукраїнських змаганнях "Медичні ралі — 2024". Конкурс за звання найкращої бригади триватиме три дні. Учасники виконуватимуть завдання наближені до реальних подій.

Екстрений медичний технік Костопільської підстанції Андрій Романович розповів Суспільному, як команда готується до змагань та яких результатів очікують.

За його словами, "Медичні ралі" відбудуться в Чернівецькій області. У змаганнях братимуть участь 26 команд з різних регіонів країни, також будуть представники з закордону.

"Скоріше, це поєднання змагань з обміном досвіду — як співпрацюють виїзні бригади по регіонах. Останній чемпіонат був, напевно, у 2018 році. Всі команди підсилено готуються. Хочемо отримати позитивні емоції, поділитися досвідом, щось перейняти нове. Звісно, хочемо отримати найвищі бали, від нас очікують позитивні результати", — зазначив Андрій Романович.

Окрім екстреного медичного техніка команду з Рівненщини представлятимуть ще двоє фельдшерів — Лариса Володимирець з Млинівської підстанції та Вікторія Гаврилюк зі Здолбунівської.

"Кожна команда складається з лідера, який на місці виклику перший оцінює ситуацію та дає вказівки, інший фельдшер та екстрений медичний технік виконують їх. Лідером у нас є Вікторія зі Здолбунівської підстанції. Наша команда відбиралася шляхом моніторингу протягом певного часу. З кінця лютого ми регулярно відвідуємо наш навчально-тренувальний центр. З початку березня ми майже щодня зустрічаємося і відпрацьовуємо технічні навички, наближені до реальних", — розповів екстрений медичний технік.

"Медичні ралі — 2024": працівники "екстренки" представлятимуть Рівненщину на всеукраїнських змаганнях
Учасники змагань "Медичні ралі" разом із колегами та посадовцями. Рівненський обласний центр екстреної медичної допомоги

На чемпіонаті України серед екстрених медичних служб учасники виконуватимуть різні завдання за які отримуватимуть бали. Зокрема, для них імітуватимуть ситуації, наближені до реальних умов, зазначив Андрій Романович:

"Наприклад, надання допомоги під час ДТП. Якщо бригада відпрацювала увесь комплекс заходів, вона отримує вищі бали. За ці всі три дні сумуватимуться бали, і команда, яка отримала найбільші, виходить на перше місце й отримує головний приз, який — поки що невідомо. Ми готувалися до ситуацій з критичними дорослими пацієнтами та дітьми, а також до масових випадків з великою кількістю постраждалих".

До змагань залучатимуть працівників ДСНС, поліції та інших силових служб для створення реальних умов. Судді оцінюватимуть:

  • правильність поставлених діагнозів пацієнтам;
  • фізичну витривалість;
  • проведення сортування пацієнтів;
  • надання екстреної медичної допомоги;
  • маневрування на спецтранспорті.
Машина екстреної медичної допомоги
Машина екстреної медичної допомоги. Рівненський обласний центр екстреної медичної допомоги

Андрій Романович один із тих водіїв екстренки, які у 2024 році здобули новий фах та отримали кваліфікацію “екстреного медичного техніка”.

"У лютому я почав готуватися за новим напрямом. Тобто я не є водієм швидкої допомоги, а я екстрений медичний технік. Надаю ту допомогу, яку вимагає від мене дана посада. Це підсилення бригади. В обов'язки медичного техніка входить: визначення стану свідомості людини, надання першої медичної допомоги, таку як вентиляція легень, іммобілізація Непорушність будь-якої частини або всього тіла людини, тимчасове знерухомлення.переломів, вивихів тощо. Це все робота екстреного медичного техніка, який працює на рівні з фельдшерами. У нас немає в бригаді такого, що хтось щось не робить, ми всі працюємо заради одного — врятувати життя", — зазначив працівник екстренки".

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок