Перейти до основного змісту
Історія Героя України, демонтаж пам'ятників, оздоровлення дітей. Головні новини Рівного та області 24 квітня

Історія Героя України, демонтаж пам'ятників, оздоровлення дітей. Головні новини Рівного та області 24 квітня

Портрети загиблих бійців на Майдані Незалежності у Рівному
Портрети загиблих бійців на Майдані Незалежності у Рівному. Суспільне Рівне/Дмитро Хитрий

Новини та події Рівного та Рівненської області 24 квітня 2024 року: фото, відео, коментарі, які вдалось зібрати Суспільному.

Переселенка, в якої почалися перейми в евакуаційному потязі, приїхала на Рівненщину

Пасажирка Крістіна, у якої 16 квітня розпочалися перейми в евакуаційному потязі, з новонародженим сином приїхала на Рівненщину. Жінку з дитиною доставили до Здолбунова разом з новою групою пасажирів, яких евакуювали з Покровська.

Про це повідомила пресслужба Укрзалізниці.

Минулого тижня, 16 квітня, на Кіровоградщині з евакуаційного потяга зняли жінку Крістіну, в якої в дорозі почалися перейми. Переселенка народила хлопчика у пологовому відділенні Олександрійської лікарні.

Речниця Олександрійської міської ради Юлія Марюхно раніше розповідала:

"О 00:12 17 квітня жінка народила здорового хлопчика, вагою 2970 грамів та зростом 49 сантиметрів. І мама, і немовля почуваються добре".

Через тиждень після пологів породілля з новонародженим сином дісталася Рівненщини.

"Вже іншим евакуаційним рейсом залізничники доставили жінку та дитину від Олександрії до Здолбунова разом з новою групою евакуйованих з Покровська пасажирів. На місці їх зустріли представники місцевої влади, які потурбуються про те, щоб у маляти та його матері було все необхідне для подальшого життя", — повідомили в Укрзалізниці.

Як зазначили раніше в пресслужбі Дубенської РДА, породілля Крістіна з новонародженим сином поїдуть до чоловіка у Демидівську громаду.

Кашлюк на Рівненщині: за три місяці зафіксували більше випадків, як за 2023 рік

На Рівненщині за три місяці 2024 року зафіксували понад 140 випадків захворювання на кашлюк. Це більше, аніж за ввесь 2023 рік.

Про це 24 квітня під час онлайн-брифінгу ОДА повідомила завідувачка відділу імунопрофілактики обласного центру контролю та профілактики хвороб Іванна Лебедєва:

"Актуальною для Рівненщини є тема підвищення рівня захворюваності на кашлюк. Ми зареєстрували 143 випадки за три місяці 2024 року. Це більший показник, ніж за 12 місяців 2023 року. Окрім того, в області зареєстрували один лабораторно підтверджений випадок кору. Це вакцинокеровані інфекції, їм можна запобігти шляхом вакцинації. Тому ми постійно наголошуємо на тому, аби люди надолужили ті щеплення, яких не вистачає".

За її інформацією, обласний центр контролю та профілактики хвороб до Всесвітнього тижня імунізації, який стартував 24 квітня, організує "День здоров’я".

25 квітня з 11:00 у Рівному на території ТЦ "Чайка" можна буде:

  • пройти скринінг;
  • виміряти артеріальний тиск;
  • виміряти рівень глюкози в крові;
  • отримати щеплення;
  • проконсультуватися у лікарів-епідеміологів.

"Зокрема запрошуємо доросле населення, яке не проходило ревакцинацію проти дифтерії та правця. Її необхідно робити кожні десять років, починаючи з 26 років", — додала фахівчиня.

Врятував двадцятьох побратимів: історія загиблого Назара Небожинського з Рівного, якому присвоїли звання Героя України

Батьку загиблого військового Назара Небожинського з Рівненщини президент України посмертно вручив орден "Золота Зірка" та присвоїв його сину звання Героя України. 30 березня 2022 року на Чернігівщині Назар знищив три російські БМП та врятував увесь особовий склад, сам він тоді загинув.

На фронті загинули Андрій Семенчук та Микола Чуліпа з Рівненщини

На війні проти РФ загинули Андрій Семенчук із Зорянської громади та Микола Чуліпа з Козинської, що на Рівненщині.

Про це повідомили у Facebook тергромад.

Андрій Семенчук

45-річний Андрій Семенчук проживав у селі Новожуків Зорянської громади.

Чоловік брав участь у війні з 1 березня 2022 року. Загинув 21 квітня під час виконання бойового завдання у Донецькій області.

Зустріч та поховання відбудеться у четвер, 25 квітня.

Жителів Новожукова просять створити живий коридор о 10:00 від будинку, де проживав військовий, і до початку села.

Заупокійна літія відбудеться біля будинку Андрія Семенчука. Відспівуватимуть бійця у Свято-Успенському храмі, опісля хода вирушить до місцевого кладовища.

Микола Чуліпа

Микола Чуліпа народився у 1980 році. Проживав у селі Березини Козинської громади.

Старший солдат загинув 22 квітня поблизу Оріхово-Василівки Донецької області. Про зустріч й прощання повідомлять додатково.

Головні новини Рівного та області 24 квітня
Андрій Семенчук та Микола Чуліпа . Фото з Facebook тергромад

Прогноз погоди на 25 квітня

Завтра, 25 квітня, на Рівненщині синоптики очікують мінливу хмарність Вночі — без істотних опадів. Вдень — короткочасний дощ, гроза. Вночі та вранці — слабкий туман. Вітер вночі — південно-західний, вдень — північно-східний, 7-12 м/с.

Температура по області: вночі — 2-7º тепла; вдень — 11-16º тепла;

У Рівному: вночі — 3-5º тепла; вдень — 13-15º тепла.

Два ліцеї в Дубні на Рівненщині переводять на дистанційну форму навчання. З чим це пов'язано

У двох ліцеях Дубна на Рівненщині рівень захворюваності серед школярів перевищив 20%. Учнів цих закладів з 25 квітня переводять на дистанційну форму навчання.

Про це Суспільному повідомив начальник відділу загальної середньої, дошкільної та позашкільної освіти міського управління освіти Сергій Кедись.

З його слів, на дистанційну форму навчання переходять ліцей № 5, де рівень захворюваності 25%, та ліцей № 7, де хворих понад 30%.

"Класні керівники щодня моніторять кількість хворих у класі. Потім зводять дані загалом по ліцею — і бачать реальну картину. Якщо рівень захворюваності спаде, то ліцеї можуть розглядати питання про відновлення освітнього процесу у звичайному очному режимі", — зазначив Сергій Кедись.

Він також додав, що дубенські ліцеї можуть самостійно приймати рішення щодо форми навчання, якщо рівень захворюваності в їхньому закладі перевищує 20%.

Впав у бетонозмішувач: на будівництві біля Рівного загинув робітник

На Рівненщині під час виконання робіт на будівельному майданчику деревообробного заводу "Кроноспан" загинув робітник. Обставини інциденту вивчають спеціальна комісія та правоохоронці.

Про це повідомили у Facebook Kronospan Rivne.

За інформацією підприємства, подія сталася 23 квітня о 8:00 в селі Городок Рівненського району на будівельному майданчику.

Як поінформувала речниця поліції в області Марія Юстицька, повідомлення про трагічний випадок до поліції надійшло орієнтовно о 10:00 від працівниці підприємства.

"На місці події слідчі встановили, що 40-річний рівнянин — працівник підрядного підприємства, за невідомих поки обставин, потрапив у бункер бетонного змішувача, де отримав травми, несумісні з життям", — розповіла речниця.

Тіло загиблого із бетонозмішувача допомогли дістати рятувальники, зазначили в Службі порятунку області.

Правоохоронці розпочали досудове розслідування за фактом порушення правил безпеки під час виконання робіт із підвищеною небезпекою, що спричинило загибель людини. Санкція статті передбачає обмеження волі до п'яти років або позбавленням волі до восьми років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю до трьох років.

16 грудня 2021 року на цьому деревообробному підприємстві загинув монтажник. Тоді у Держпраці повідомили, що з цього приводу призначили спецрозслідування.

Смертельна ДТП на Рівненщині: поліцейські встановлюють особу загиблої

На Рівненщині вантажівка з напівпричепом збила пішохідку, яка перебувала на дорозі у невстановленому місці. Внаслідок ДТП жінка загинула. Її особу встановлюють.

Про це повідомила пресофіцерка поліції в області Катерина Загурська.

Подія сталася 24 квітня приблизно о 02:00 на трасі Київ — Чоп біля села Федорівка Рівненського району.

"Слідчий попередньо встановив, що 60-річний киянин, водій вантажівки MAN із напівпричепом, допустив наїзд на пішохідку, яка знаходилася на проїзній частині у невстановленому місці", — зазначила Катерина Загурська.

За її інформацією, від отриманих травм внаслідок ДТП жінка загинула. Її особу встановлюють поліцейські. Водій, відповідно до огляду, був тверезий, у нього відібрали біологічні зразки.

Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за фактом порушення ПДР, що спричинило смерть потерпілої. Санкція статті передбачає позбавленням волі від трьох до восьми років з позбавленням права керувати транспортними засобами до трьох років або без такого.

На базі Рівненського перинатального центру планують відкрити кафедру неонатології

У Рівненському обласному перинатальному центрі планують відкрити кафедру з підготовки неонатологів. Це стане можливим у рамках співпраці медзакладу з Національним університетом охорони здоров'я імені П. Л. Шупика. Потреба кафедри неонатології пов'язана з нестачею таких фахівців в області.

Це питання погодили на засіданні постійної комісії з питань охорони здоров'я, материнства та дитинства Рівненської облради.

Директор профільного департаменту Олег Вівсянник у доповіді зазначив, що створення кафедри на базі обласного перинатального центру дозволить якісно та швидко підвищувати кваліфікацію фахівців, які необхідні:

"Наприклад, у Дубні є велика кількість акушерів-гінекологів. Але кількість пологів зменшується, вони не є завантаженими. Маючи таку кафедру, ми зможемо якісно і швидко їх перекваліфікувати в неонатологів і отримати додатковий коефіцієнт до загальної кількості послуг, які надаються Дубенським пологовим будинком".

Також, зі слів директора Департамент цивільного захисту та охорони здоров'я населення ОДА, за показниками кількості пологів планують укрупнити кілька пологових відділень:

"Планується скорочення ще трьох-чотирьох відділень, а для надання якісної медичної допомоги та для централізації такої послуги нам потрібні фахівці".

"Це найбільш трешові пам'ятники": голова "Деколонізації" про 25 об'єктів, які потрібно демонтувати на Рівненщині

На Рівненщині залишаються не демонтованими понад 200 радянських пам'ятників, серпів і молотів, зірок, а також макети радянських орденів із зображенням Кремля. Голова громадської організації “Деколонізація. Україна” Вадим Поздняков виокремив 25 об'єктів в області, які назвав "найбільш трешовими".

Він розповів Суспільному про те, як триває процес деколонізації в області та про добірку з 25 пам'ятників.

За його словами, найскладніше процес деколонізації відбувається у Сарненському районі області:

"На наші листи громади відповідають, що "війна", "не на часі", або ж керуються законом про захист радянських пам'ятників. Щодо всієї області, то під суттєвою кількістю пам'ятників радянському солдату є могили комуністичних посіпак, або енкаведистів, які "загинули від рук УПА". Навіть в документах ці об'єкти значаться, як "загиблим від рук українських буржуазних націоналістів".

Вадим Позняков сформував підбірку з 25 пам'ятників на Рівненщині:

"Це найбільш трешові пам'ятники у найбільших населених пунктах області. Надалі ми будемо надсилати звернення у кожну громаду щодо демонтажу".

За його словами, для пришвидшення процесу декомунізації потрібне рішення Мінкульту про виведення низки пам'ятників з реєстрів та погодження ініціатив, які були раніше.

Перелік 25 "найбільш трешових пам'ятників" та їхні фото — за посиланням.

Перші групи дітей поїхали в "Артек": в Рівненській ОДА розповіли, скільки грошей передбачили на оздоровчу кампанію-2024

На Рівненщині з 23 квітня стартувала оздоровча кампанія. Понад три десятки дітей поїхали в дитячі центри на оздоровлення. Одна група — в "Артек" на Київщині, інша — в "Артек", що на Закарпатті. Загалом в області, оздоровлення та відпочинку потребують понад 170 тисяч дітей пільгових категорій віком від 7 до 18 років. Черги на отримання путівок формують у громадах.

Про це Суспільному повідомила директорка департаменту соціальної політики ОДА Роза Слободенюк.

У Міжнародний дитячий центр "Артек", що у Пущі Водиці під Києвом, поїхали 25 дітей з малозабезпечених сімей, родин учасників бойових дій, безвісти зниклих та загиблих.

Також у закарпатський "Артек" відправили шістьох школярів із Дубенщини. Це діти військовослужбовців, які безвісти зникли або загинули.

"Оздоровлення та відпочинок дітей у 2024 році планується за рахунок державного бюджету, видатків місцевих бюджетів, залучених коштів підприємств, установ та організацій різних форм власності", — зазначила Роза Слободенюк.

Головні новини Рівного та області 24 квітня
Дітям дають путівки. Фото: Дубенська РДА

За її даними, у 2024 році на організацію літнього оздоровлення та відпочинку дітей запланували з місцевих бюджетів – шість мільйонів 143 тисячі гривень.

Директорка департаменту соціальної політики ОДА також повідомила, що на Рівненщині потребують оздоровлення та відпочинку понад 175 тисяч дітей пільгових категорій віком від семи до 18 років:

"Щоб відправити своїх дітей в заклади оздоровлення та відпочинку, потрібно звернутися в територіальну громаду за місцем проживання. Саме там і формується черга".

У 2023 році на Рівненщині 456 дітей пільгових категорій отримали путівки в Міжнародний дитячий центр "Артек". Понад дві сотні дітей відпочили за кордоном: 148 — у Литві, 40 — у Хорватії та 30 — у Німеччині.

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

Топ дня

Вибір редакції

На початок