Врятував двадцятьох побратимів: історія загиблого Назара Небожинського з Рівного, якому присвоїли звання Героя України

Врятував двадцятьох побратимів: історія загиблого Назара Небожинського з Рівного, якому присвоїли звання Героя України

Батьку загиблого військового Назара Небожинського з Рівненщини президент України посмертно вручив орден "Золота Зірка" та присвоїв його сину звання Героя України. 30 березня 2022 року на Чернігівщині Назар знищив три російські БМПБойова машина піхоти та врятував увесь особовий склад, сам він тоді загинув.

Батько бійця Володимир Небожинський розповів, як їздив у село Нова Басань, де загинув Назар:

"Ми вже як їхали з Басані, під'їхали машиною до того місця, де він загинув. Вийшли з автомобіля і хотіли покласти там квіти. Виходить за метрів 50 жіночка: «А чого ви кладете квіти кацапам?» Кажу їй: «Вибачте, тут загинув мій син». Вона каже: «Це не тут, ходіть я вам покажу, де. Я його ще бачила живим. Його хлопці витягнули з БМП і він ще був живий. Одразу перев'язали йому голову і він у хлопців на руках помер»".

військовий
Володимир Небожинський. Суспільне Рівне

Назар Небожинський підписав контракт зі Збройними силами України у 2020 році, брав участь в Операції об'єднаних сил. Тоді він отримав позивний "Ангел", повідомив його батько:

"Кажу йому: «Ти добре подумав?». Він каже: «Тату, я вже маю такий вік, що повинен з-під твого крила вилетіти, так, як пташеня з гнізда своїх батьків». «А хто, як не я? Ти мене як вчив?». Кажу, що я вчив як батько, аби ти був достойним власного "я".

військовий
Нагороди Назара Небожинського. Суспільне Рівне

Востаннє Володимир Небожинський бачив сина у січні 2022 року. Він пригадав, тоді Назар встиг зробити останнє фото з рідними й залишив їм свій прапор:

"Цей прапор він два роки носив його на тілі. І вже востаннє, коли він їхав, то залишив його вдома. Я не знаю, чи це було його відчуття, чи як. Він дуже пахнув ароматом солярки, поки за два роки не вивітрився".

Історія Героя України Назара Небожинського
Прапор Назара Небожинського. Суспільне Рівне

22 квітня президент України Володимир Зеленський посмертно вручив родині загиблого військового орден "Золота Зірка" та присвоїв йому звання "Героя України".

Назара Небожинського раніше нагородили орденом "За мужність" ІІІ ступеня — посмертно.

Як прощались з загиблим бійцем Назаром Небожинським:

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок