Перейти до основного змісту
Домашнє насильство: як на Рівненщині допомагають постраждалим

Домашнє насильство: як на Рівненщині допомагають постраждалим

Тимчасовий прихисток для постраждалих від домашнього насильства на Рівненщині надає благодійна організація "Мережа 100% життя Рівне". За рік роботи шелтеру, який є підрозділом організації, прихисток отримали 30 жінок і 35 дітей.

Яку допомогу отримують постраждалі та в яких умовах живуть — бачило Суспільне.

Оксана живе разом із 12-річним сином у шелтері Святої княгині Ольги, де допомагають жінкам, які постраждали від насильства. Жінка пригадала, як у 2023 році її побив співмешканець, з яким вона жила на орендованій квартирі:

"Я вже потрапила в лікарню, коли він наніс мені два удари битою по голові. Я перший удар пам'ятаю, другий – ні. Тоді я тільки дізналася, що ця людина була два рази судима".

насилля
Оксана, з міркувань безпеки ми не показуємо її обличчя. Суспільне Рівне

Зі слів жінки, чоловік продовжує їй погрожувати, тому вона залишається у шелтері.

За словами керівниці шелтеру Світлани Пащенко, угоду укладають, відповідно до потреби, на три місяці зі змогою продовження:

"Є такі проблеми побутового характеру: немає роботи, немає житла. У нас працює соцпрацівник, але якщо треба юридична чи психологічна допомога, то у штаті немає таких людей. Тут нам допомагає благодійна організація "Мережа 100% життя Рівне". Ми можемо звертатися до будь-якого спеціаліста у цій сфері".

насилля
Керівниця шелтеру Світлана Пащенко. Суспільне Рівне

Шелтер працює з серпня 2022 року і є підрозділом благодійної організації. За час роботи тут надали прихисток для 30 жінок і 35 дітей, додала Світлана Пащенко.

Перед поселенням у шелтер жінок заселяють у кризову кімнату для тимчасового перебування.

"Нам телефонують вночі. Це може телефонувати або сама жінка, або телефонує поліція, ми виїжджаємо на місце, або ж поліція привозить сюди. Максимальний термін перебування в нас — тиждень, зазвичай буває два-три дні", — розповіла працівниця організації Олена Кукаріна.

Максимальна кількість людей, які можуть жити в кризовій кімнаті – семеро, додала жінка. Також тут цілодобово чергує соціальний працівник.

насилля
Працівниця організації Олена Куракіна. Суспільне Рівне

Психолог Вадим Любомирський радить постраждалим від домашнього насильства залишати місце, де вони не відчувають себе безпечно:

"Якщо ви опинилися в ситуації, де вже тут і зараз вам загрожує небезпека, чого не варто робити — це апелювати до раціонального розуму кривдника, намагатися викликати емпатію, або співчуття — це те, що не спрацює. Просто йдіть звідти, забирайте дітей, звертайтеся до поліції. Я наполягаю, це те єдине, що може вам дійсно допомогти".

насилля
Психолог Вадим Любомирський. Суспільне Рівне

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

Топ дня

Вибір редакції

На початок