Рівнянина судитимуть за порушення обмежувального припису та психологічне насильство. Як часто таке стається

Рівнянина судитимуть за порушення обмежувального припису та психологічне насильство. Як часто таке стається

У Рівному 54-річного чоловіка судитимуть через вчинення домашнього насильства та порушення обмежувального припису щодо колишньої дружини.

Про це 5 жовтня повідомили у пресслужбі Нацполіції в області.

З️а даними поліції, чоловік був ознайомлений із рішенням суду та обмежувальним приписом про те, що йому не можна наближатись до неї ближче, аніж на 50 метрів та заборонено спілкуватись. Припис видали на пів року.

"Чоловік порушив заборону та знову навідався до помешкання колишньої дружини, де вчиняв психологічне насильство", — зазначила пресофіцерка поліції області Катерина Загурська.

За порушення обмежувального припису рівнянину може загрожувати арешт на строк до шести місяців або обмеження волі на строк до двох років.

Статистика випадків

За даними поліції, за дев'ять місяців 2023 року склали 272 адміністративні протоколи за статтею 173-2 Кодексу України про адмінправопорушення за "невиконання кривдниками термінового заборонного припису".

Дізнавачі відкрили 14 кримінальних проваджень за фактами невиконання обмежувальних заходів, обмежувальних приписів або непроходження програми для кривдників.

Захист від домашнього насильства

У червні 2023 року юрист Віктор Сачук розповів Суспільному про види захисту від домашнього насильства. Він зазначив, що наразі в Україні існує "два швидких способи захиститись":

  • терміновий заборонний припис;
  • обмежувальний припис.

Терміновий — це спеціальний припис кривднику чи кривдниці, який можуть винести уповноважені підрозділи Нацполіції, якщо життю та здоров’ю постраждалої людини існує безпосередня загроза. Сам припис має на меті негайно припинити домашнє насильство та не допустити його продовження чи повторення.

"Згідно з цим документом, кривдник чи кривдниця зобов’язуються покинути місце, де проживає чи перебуває постраждала від насильства людина на той момент. Людині, що здійснила насильство, можуть заборонити і входити до будинку чи квартири, де проживає постраждала особа та навіть контактувати з цією людиною", – зазначив правозахисник.

Терміновий заборонний припис не може розповсюджуватись на людей, які ще не досягли 18-річного віку. Аби працівники поліції могли винести такий припис, потрібно повідомити про акт насильства правоохоронців.

"Своєю чергою обмежувальний припис обмежує права кривдника чи кривдниці або покладає на нього, чи неї певні обов’язки на строк від одного до шести місяців і може бути продовженим на строк не більше, ніж на пів року. У ньому можуть міститись заборона на перебування в місці спільного проживання з постраждалою особою, зобов’язання усунути перешкоди в користуванні спільним майном або особистою власністю постраждалої особи тощо", – пояснив Віктор Сачук.

За допомогою такого припису суд може заборонити:

  • контакт з дітьми, які постраждали від домашнього насильства;
  • наближатись на визначену відстань до домівки постраждалої людини, місця її навчання, роботи чи інших місць, які відвідує ця людина;
  • кривднику чи кривдниці комунікувати з жертвою будь-яким чином – листуванням, дзвінками тощо як особисто, так і через сторонніх людей.

Обмежувальний припис виносить суд за місцем перебування постраждалої особи не довше як за 72 години від звернення, процедура – безоплатна.

За словами юриста, згідно з українським законодавством, насильники можуть бути покараними громадськими роботами на строк від 150 до 240 годин, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до п'яти років, або позбавленням волі на строк до двох років.

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок