Робота в Україні під час війни: яких фахівців у 2023 році шукатимуть роботодавці

Робота в Україні під час війни: яких фахівців у 2023 році шукатимуть роботодавці

Робота в Україні під час війни: яких фахівців у 2023 році шукатимуть роботодавці
. Ілюстративне фото: Суспільне Рівне

Повномасштабне вторгнення РФ спричинило найбільшу кризу на ринку праці України, стверджують експерти порталу Work.ua. До 24 лютого 2022 року роботодавці розміщували щомісяця понад 100 тисяч вакансій, вже у березні кількість пропозицій впала у 15 разів, а у грудні 2022 року кількість вакансій склала понад 53 тисячі.

Про відновлення ринку праці в умовах війни та професії, які матимуть попит у 2023 році, розповів в етері телемарафону Суспільне. Спротив PR-директор Work.ua Максим Пилипенко.

До п'ятірки спеціалістів, для яких упродовж 2022 року завжди була робота, потрапили вакансії продавця-консультанта, менеджера з продажу, бухгалтера, водія та кухаря, зауважив Максим Пилипенко. Наприкінці 2022 року зріс попит на майстрів з підключення інтернету, електриків, працівників патрульної поліції та фахівців, які вміють працювати з генераторами й альтернативними джерелами живлення.

"Найбільше вакансій знаходиться в Київській області. Сюди також відноситься Львівська, Дніпропетровська, Одеська, Івано-Франківська області. Згідно з аналітикою, центр і південь України відновились десь на 40%, а захід України, саме Львівська область, відновилась по вакансіях на 90%. Зокрема, в Івано-Франківській області в грудні 2022 року навіть більша кількість вакансій, ніж у грудні 2021 року", — розповів він.

Читайте також: Ринок праці 2023 року: які тенденції прогнозують та на що звертатимуть увагу роботодавці

За словами Максима Пилипенка, ринок праці в Україні поступово відновлюється.

"Якщо дивитись на цифри, що було 100 тисяч вакансій до повномасштабного вторгнення, потім впало до шести тисяч і піднялось до 50 тисяч наприкінці року, то це говорить про фантастичне відновлення ринку. Я б тут ще згадав про активність шукачів. Коли у березні-квітні конкуренція на ринку праці зросла в п'ять разів і на одну вакансію в місяць претендувало понад 100 людей. І потім з місяця в місяць кількість вакансій зростала, конкуренція відповідно знижувалась, і на кінець минулого року вона знизилась майже в чотири рази", — пояснив він.

Тенденції українського ринку праці

Спрогнозувати, як у 2023 році змінюватиметься ринок праці, в сучасних умовах складно, зазначив Максим Пилипенко.

"Проте ми опитали роботодавців і дізнались їхні очікування. Більшість з них планують продовжувати найм. Вони хочуть облаштовувати свої офіси генераторами, інтернетом для того, щоб забезпечувати відповідні умови праці. Вони говорять про важливість роботи на результат в компанії, тобто не по вісім годин, а, наприклад, коли є світло", — розповів PR-директор.

Він додав, що професії, які торік були популярними, у 2023 році також матимуть попит, але з'являться і нові.

"Залежить від воєнної ситуації. Ми можемо говорити про будівельні спеціальності, які будуть відбудовувати, спеціальності, які пов'язані з логістикою, ті ж самі водії, а також зв'язківці, які будуть налагоджувати зв'язок", — пояснив Максим Пилипенко.

Читайте також

  • Які кольори автомобілів були найпопулярнішими на Рівненщині у 2022 році. Дані сервісцентру МВС
  • "Землячки" запустили гарячу психологічну лінію для українських захисниць. Як це працює
  • Температура знизиться: Рівненський гідрометцентр дав прогноз погоди на найближчі дні

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок