Вірус африканської чуми свиней виявили у загиблих тварин із Пришибської громади Полтавської області. Через це в одному із сіл оголосили карантин, а у ще десяткові спостерігатимуть за станом свиней.
У двох приватних господарствах у селі Пришиб Кременчуцького району, загинули по одній свині. 5 серпня власники тварин повідомили про це Державну службу ветеринарної медицини. Того ж дня за допомогою лабораторного дослідження в обох трупів підтвердили вірус африканської чуми свиней. Про це Суспільному 8 серпня розповіла начальниця відділу організації протиепізоотичної роботи обласного управління Держпродспоживслужби Наталія Карпенко. За її словами, наступного дня, 6 серпня, у селі оголосили карантин. Також визначили зони захисту та спостереження, до яких увійшли:
- село Роботівка Пришибської ТГ;
- село Єрестівка Пришибської ТГ;
- село Малики Пришибської ТГ;
- село Кобелячок Пришибської ТГ;
- село Черемушки Пришибської ТГ;
- місто Горішні Плавні;
- село Махнівка Горішньоплавнівської ТГ;
- село Карпівка Горішньоплавнівської ТГ;
- село Салівка Горішньоплавнівської ТГ.
"У селі Пришиб 5 серпня, згідно чинної інструкції щодо африканської чуми свиней, встановлено карантинні пости на в'їзді-виїзді в населений пункт, оскільки село визначено неблагополучним пунктом. Проводиться подвірний обхід, з'ясовується наявність свиней та їхній клінічний стан як в зоні захисту, так і в зоні нагляду", — розповіла Наталія Карпенко.
Скільки випадків АЧС було на Полтавщині від початку 2024-го року
Станом на 8 серпня 2024-го року у Полтавській області виявили сім випадків вірусу африканської чуми свиней. Із них два – у диких тварин, яких утримували у вольєрах у Кобеляках та Чутівській громаді. Решта випадків виявлення АЧС стосувалася домашніх свиней.
2023-го року АЧС на Полтавщині виявили в Опішнянській, Градизькій та Хорольській громадах. Усі три випадки ― за листопад. А до цього хворобу у регіоні не реєстрували від 2020-го року.
Що таке африканська чума свиней
Африканська чума свиней ― це вірусна хвороба. Для людей вона не несе небезпеки, а для свиней є летальною. Ліків та вакцини від захворювання немає, тому важливо не допускати його поширення. Про це Суспільному розповідала начальниця відділу організації протиепізоотичної роботи Держпродспоживслужби у Полтавській області Наталія Карпенко.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:
Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok