На Полтавщині виявили африканську чуму свиней: де саме

На Полтавщині виявили африканську чуму свиней: де саме

На Полтавщині виявили африканську чуму свиней: де саме
Фото: 1news.zp.ua

Африканську чуму свиней підтвердили у восьми свиноматок у селі Ялосовецьке Хорольської громади Лубенського району.

Про це повідомили на Facebook-сторінці Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області

Що відомо про випадок африканської чуми свиней у Хорольській громаді

Тіла 8 свиноматок виявили на території державного підприємства "Дослідне господарство імені 9 Січня" Інституту свинарства і агропромислового виробництва Національної академії аграрних наук України". На місце події виїхали фахівці обласної державної лікарні ветмедицини. У тварини відібрали біологічний матеріал для дослідження на африканську чуму свиней.

Після цього надійшли результати дослідження, які підтвердили наявність вірусу.

Які заходи планують провести, щоб уникнути поширення хвороби

Нині планують провести засідання місцевої надзвичайної протиепізоотичної комісії, на якому ухвалять рішення щодо встановлення карантину. Територію свинотоварної ферми ДП "ДГ ім. 9 Січня" "Інституту свинарства і АПВ НААН України" у селі Ялосовецьке у Хорольській громаді планують оголосити неблагополучною.

Що таке африканська чума свиней

Африканська чума свиней — це вірусна хвороба свиней, яка проявляється гарячкою, синюшністю шкіри та поширеними крововиливами внутрішніх органів. Це одна з особливо небезпечних хвороб свиней.

Африканську чуму свиней з початку року виявили втретє. Востаннє хворобу на Полтавщині зафіксували 6 листопада 2023-го біля села Мозоліївка Градизької громади Полтавської області. Перед цим африканську чуму підтвердили у дикого кабана, тушу якого знайшли лісники на території Опішнянської громади. Це сталося 2 листопада 2023-го.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок