Більш ніж пів мільйона доз: на Полтавщині імунізують диких тварин від сказу

Більш ніж пів мільйона доз: на Полтавщині імунізують диких тварин від сказу

Понад 220 тисяч доз приманок із вакциною від сказу за тиждень розклали власноруч ветлікарі та лісівники на Полтавщині. Це роблять в рамках цьогорічної весняної кампанії з імунізації диких тварин.

Про це Суспільному розповіла начальниця відділу організації протиепізоотичної роботи Держпродспоживслужби в області Наталія Карпенко.

"Вакцинація розрахована винятково на диких м’ясоїдних тварин, тобто, лисиць. Методичні рекомендації і деяка література говорить, що це і єнотовидні собаки. Але більшість це для лисиці червоної. Всього на область у нас буде розкладено вакцини на території мисливських угідь площею понад 20 тисяч кілометрів квадратних. Це за винятком боліт, за винятком полів і, звісно, ж населених пунктів. Буде розкладено 518 тисяч 320 доз вакцини. Вакцина розкладається з розрахунку 25 кубиків на тисячу кілометрів квадратних", — пояснила Наталія Карпенко.

Більш ніж пів мільйона доз: на Полтавщині імунізують диких тварин від сказу
Наталія Карпенко, начальниця відділу організації протиепізоотичрої роботи Держпродспоживслужби в області. Суспільне Полтава

Загалом вакцини використають більш ніж пів мільйона доз.

"Вакцина складається з двох частин – з поживної частини і блістера, в якому знаходиться сам інактивований вірус, який потрапляє при поїданні лисицею на слизові оболонки і в неї виробляється імунітет до хвороби сказу за 21 день. Розкладається вона двічі на рік – весною і восени", — повідомив начальник Полтавської районної лікарні ветмедицини Микола Матюшев.

Більш ніж пів мільйона доз: на Полтавщині імунізують диких тварин від сказу
Начальник Полтавської районної лікарні ветмедицини Микола Матюшев показує коробки з вакциною від сказу, яку розкладатимуть у лісі. Суспільне Полтава

Розкладають вакцину в рамках весняної кампанії із пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин. В регіоні триває вона із 1 травня. За цей час уже розклали більше двохсот тисяч доз вакцини.

За словами лікаря ветеринарної медицини Олександра Мисика, місця, де розкидана вакцина повинні бути доступні для тварин.

Більш ніж пів мільйона доз: на Полтавщині імунізують диких тварин від сказу
Ветлікар Олександр Мисик розкладає вакцину від сказу в лісі у доступних для тварин місцях. Суспільне Полтава

"Стараємося класти в таких місцях де менше їздять машини, менше людина ходе, де лисиця почуває себе спокійно і знаходить цю вакцину. На запах м’ясо-кісткове борошно, лисичці це подобається, вона його знаходить і з’їдає. Лисиця - це основний розповсюдник сказу в дикій фауні і від лисиць частіше за все заражаються домашні тварини. Наша задача розкласти вакцину з інтервалом 200 метрів із дистанцією 150 метрів, для того, щоб лисички з’їли її і в них виробився імунітет", — розповів Олександр Мисик.

Гроші на імунізацію спрямовують із держбюджету. За словами Наталії Карпенко, за сприятливої погоди, кампанію з імунізації від сказу диких тварин планують завершити 10 травня.

Від початку року у регіоні виявили 10 випадків сказу.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok

На початок