"Усі слухачі справляються": як навчаються керувати тролейбусами майбутні водії у Полтаві

"Усі слухачі справляються": як навчаються керувати тролейбусами майбутні водії у Полтаві

У середині серпня у Полтаві мають завершити навчання десяти водіїв тролейбусів. Вони працюватимуть у комунальному підприємстві "Полтаваелектроавтотранс", це частково вирішить проблему з кадрами. Для повноцінної роботи на підприємстві бракує приблизно 30 водіїв тролейбусів.

Зараз майбутні водії відпрацьовують практичні уроки на території тролейбусного депо, далі ― будуть виїжджати на міські маршрути. Паралельно з практикою проводять і теоретичні заняття.

У Полтаві тривають практичні заняття для майбутніх водіїв тролейбусів
Навчальний тролейбус. Суспільне Полтава

"Я, звісно, вражена навчанням. Дуже все проходить цікаво. Хотілося спробувати, напевно, щось нове. Життя не стоїть на місці, мені здається, треба все спробувати. Мені подобаються тролейбуси, я працюю кондуктором. І чому б і ні?", — поділилася враженнями слухачка курсів для водіїв тролейбуса Наталія Крохалєва.

Як навчаються керувати тролейбусами майбутні водії у Полтаві
Теоретичне навчання у слухачів курсу. Суспільне Полтава

"Ми зі слухачами вивчаємо основні органи керування тролейбусом, основні елементи кабіни водія та призначення, типи і все інше. Був предмет "Правила дорожнього руху", це було перші три тижні для того, щоб студенти вже могли перейти до практичних навчань. Також охорона праці, медицина", — сказав головний інженер КП "Полтаваелектроавтотранс" Павло Богодістий.

Курс для майбутніх водіїв тролейбусів проходять 10 слухачів. Нині навчають сім жінок та трьох чоловіків. Навчання мають завершити у середині серпня. Далі слухачів працевлаштують у "Полтаваелектроавтотранс".

Як навчаються керувати тролейбусами майбутні водії
Водійка-інструкторка. Суспільне Полтава

"Це за кошти держави це навчання проводиться. Десь 30% це у нас нехватка від того, що ми би хотіли мати. І водіїв 20 з чимось, десь 30 чоловік. У нас випуск був до війни майже 56 тролейбусів, зараз на 10 тролейбусів менше", — пояснив начальник КП "Полтаваелектроавтотранс" Євгеній Зайцев.

Як розповідала раніше Суспільному керівниця Полтавського центру профтехосвіти Державної служби зайнятості Валерія Коваль, навчання для водіїв тролейбусів у місті розпочали у середині травня. Для цього отримали спеціальну ліцензію Міністерства освіти і науки України. Сам курс готували із 2021-го року. Перед цим підготовка водіїв тролейбусів у Полтаві була 2013-го.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | Тік Ток

На початок