У Полтаві майбутні водії тролейбусів розпочали практичні заняття

У Полтаві майбутні водії тролейбусів розпочали практичні заняття

Навчання водіїв тролейбусів у Полтаві: як відбувається практична частина
Майбутні водії тролейбусів у Полтаві під час практичних занять. Сторінка у Facebook Полтавського центру ПТО ДСЗ

Для людей, які навчаються керувати тролейбусами у Полтаві, почали практичні заняття з водіння. Це роблять із інструкторами індивідуально для кожного слухача курсів.

Про це Суспільному 7 червня розповіла заступниця директора з навчально-методичної роботи Полтавського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості Лілія Жила. За її словами, нині на курсах навчають 10 слухачів.

Теорія і практика: як навчаються водії тролейбусів у Полтаві
Слухачі курсу під час теоретичного заняття у травні 2024-го року. Суспільне Полтава

Практичні заняття почали проводити паралельно з теоретичними. Майбутні водії вже вивчили правила дорожнього руху, охорони праці та основи надання медичної допомоги. Далі вивчають, зокрема, будову та правила користування тролейбусами, а також мають індивідуальні заняття з водіння. На 10 слухачів є три інструктори.

Практика для кожного майбутнього водія тролейбусів триває по 2 години на день. Загалом за час навчання у кожного слухача курсів має бути по 96 годин практичних занять із кермування. Під час цього слухачі курсів із інструкторами виїжджають на міські маршрути на навчальних тролейбусах, пасажирів не перевозять.

Що вивчають майбутні водії тролейбусів у Полтаві: коментар
Майбутні водії тролейбусів у Полатві під час вивчення основ медичної допомоги. Сторінка у Facebook Полтавського центру ПТО ДСЗ

Як розповіла Суспільному Лілія Жила, заняття проводять за навчальним планом. Завершити планують до 12 серпня.

Коли і чому розпочали навчання для водіїв тролейбусів у Полтаві

У Полтаві 14 травня 2024-го року розпочалося тримісячне навчання на водія тролейбуса. Про це Суспільному розповідала керівниця Полтавського центру професійної технічної освіти Державної служби зайнятості Валерія Коваль. Для цього отримали спеціальну ліцензію Міністерства освіти і науки України.

Курс готували з 2021-го року. Ті, хто завершить навчання, зможуть працевлаштуватися і перекрити потреби комунального підприємства "Полтаваелектроавтотранс", де бракує третини від необхідної кількості водіїв, розповідав Суспільному його керівник Євгеній Зайцев.

Після завершення навчання планують набирати нові групи. Востаннє така підготовка водіїв тролейбусів у Полтаві була 2013-го.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok

На початок