Безплатні курси для водіїв тролейбусів у Полтаві: коли почнеться навчання

Безплатні курси для водіїв тролейбусів у Полтаві: коли почнеться навчання

В Полтаві стартували курси для водіїв тролейбусів
Тролейбус в Полтаві. Суспільне Полтава

У Полтаві містян навчатимуть керувати електротранспортом. Курси проходитимуть на базі полтавського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.

Про це Суспільному розповіла виконувачка обов’язків директора закладу Валерія Коваль. За її словами, навчання для людей буде безплатним. Його фінансує фонд державного соціального страхування України на випадок безробіття.

"Розпочати цю роботу ми вирішили тому, що в цій галузі дуже великий кадровий голод і не вистачає водіїв тролейбусів. Ліцензію ми отримали 2021-го року, але це була лише половина шляху тому, що треба було отримати сертифікат про акредитацію у регіональному сервісному центрі", – розповіла Валерія Коваль.
У Полтаві будуть курси для водіїв тролейбусів
Тролейбус в Корпусному парку. Суспільне Полтава

Кадровий голод виник тому, що у Полтаві 10 років не навчали таких фахівців. Зі слів Валерії Коваль, навчання розпочнеться наприкінці квітня. Воно триватиме 13 тижнів.

"30% навчання буде у нашому державному центрі професійно-технічної освіти служби зайнятості. Наші викладачі викладатимуть інформаційні технології, охорону праці і деякі інші предмети. Але спеціалізовані предмети, такі, як "будова тролейбуса", "керування тролейбусом" – це вже будуть викладати атестовані викладачі підприємства "Полтаваелектроавтотранс" на базі їхнього підприємства, з яким у нас підписаний договір про співпрацю. 70% навчання буде на базі підприємства. Нині у нас є 12 кандидатів, але будемо 2 відсіювати, 10 залишиться. З ними проводитимем співпрацю кадровий відділ "Полтаваелектроавтотрансу" для того, щоб зрозуміти, чи підходять їм ці вакантні посади. А далі вони стають на облік у службу зайнятості, реєструються як безробітні для того, щоб це навчання було для них безплатним" додає Валерія Коваль

Нині в регіоні кермувати тролейбусами навчають у Кременчуці на комунальному підприємстві "Кременчуцьке тролейбусне управління".

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | Тік Ток

На початок