Електронна черга у ТЦК: як працює на Полтавщині та як записатися

Електронна черга у ТЦК: як працює на Полтавщині та як записатися

У територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки Полтавської області у тестовому режимі працює електронний запис на оновлення даних. Це ініціатива, яку запровадило Міністерство оборони.

Як записатися в електронну чергу в ТЦК

Створенням сервісу для електронної черги у ТЦК займалися представники Міноборони. Нині послуга доступна для всіх територіальних центрів комплектування та соцпідтримки у Полтавській області. Про це Суспільному розповів речник Полтавського обласного ТЦК та СП Роман Істомін. Онлайн-запис доступний за посиланням.

"Для запису на офіційному сайті Міноборони є посилання, розміщені QR-коди в районних та міському ТЦК та СП, будуть розміщені найближчим часом посилання на наших ресурсах у соцмережах", ― розповів речник.

За його словами, онлайн-запис можливий лише для уточнення облікових даних, для отримання інших послуг електронна черга не діє. Сервіс дозволяє обрати зручну дату для відвідування установи.

Чи діє електронна черга у ТЦК на Полтавщині
Вигляд сторінки з вибором населеного пункту і ТЦК для оформлення електронної черги. Скриншот із сайту Міноборони
"Щоб записатися, потрібно перейти за посиланням, обрати область, населений пункт і ТЦК. Якщо, до прикладу, взяти Полтаву ― до вибору доступні три ТЦК та СП. Потрібно звертатися до ТЦК та СП за місцем перебування на обліку. У кожному районному ТЦК, у кожному відділі визначено відповідальних осіб, які здійснюють адміністрування. У ТЦК та СП є інформація, хто саме записався на який час", ― сказав Роман Істомін.

Також у ТЦК можна прийти і по "живій" черзі. Прийом ведуть паралельно. Ефективність чи результати такого нововведення поки оцінювати зарано.

Як повідомила заступниця міністра оборони України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Катерина Черногоренко в ефірі Радіо Свобода, впровадження цього інструменту "є реакцією на ті виклики, які є зараз", а саме — величезні черги, викликані в тому числі і схваленням мобілізаційного закону, який накладає на військовозобов’язаних обов’язок оновити свої дані.

Чи можна стати в електронну чергу у військкомат на Полтавщині
Вигляд сторінки з уточненням даних під час оформлення електронної черги. Скриншот із сайту Міноборони

Хто зобов’язаний та як оновити дані у ТЦК

18 травня 2024-го набрав чинності закон про мобілізацію. Зокрема, із 18 травня усі військовозобов'язані матимуть 60 днів для уточнення військово-облікових даних — адреси проживання та контактів. Зробити це можна у ТЦК та СП чи ЦНАП, при собі треба мати:

  • паспорт;
  • ідентифікаційний код;
  • військово-обліковий документ;
  • медичні довідки про хвороби, якщо такі є;
  • посвідчення водія (за наявності);
  • документи про освіту, склад сім'ї, а також документи, що підтверджують право на відстрочку, якщо такі є.

Також дані можна оновити в електронному кабінеті призовника "Резерв+". З 18 травня він працює у тестовому режимі, а у червні має запрацювати повноцінно. Дані фіксуватимуться в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів "Оберіг".

На Полтавщині поки складно оцінити активність військовозобов’язаних щодо уточнення та оновлення даних, розповів Суспільному речник Полтавського обласного ТЦК та СП Роман Істомін.

"Паралельно ведеться робота ТЦК не лише з тими, хто приходить добровільно уточнювати дані, а й за повістками, бронюваннями і багато питань. Тому складно оцінити, наскільки активно, тим більше, складно з чимось порівнювати", ― сказав речник.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok

На початок