У Полтаві затвердили переможців програми підтримки виробників дронів: що далі

У Полтаві затвердили переможців програми підтримки виробників дронів: що далі

Виготовляють дрони для військових
Волонтер виготовляє дрон для військових. Суспільне Вінниця

Виконавчий комітет Полтавської міської ради затвердив переможців пілотного проєкту підтримки виробників БпЛА. Вони отримають ваучери на створення дронів.

Члени виконавчого комітету міської ради 14 травня затвердили дев’ятьох виробників, які отримають ваучери на реалізацію своїх проєктів. Ініціативи стосуються створення безпілотних літальних апаратів. Про це Суспільному стало відомо з онлайн-трансляції засідання виконкому.

Як розповів Суспільному директор міського департаменту економіки та інвестицій Олександр Артеменко, ваучери передадуть переможцям, далі вони мають за власні гроші втілити проєкти, які подавали для участі у програмі. Після реалізації виробники звернуться до міської ради із підтвердженням того, що проєкт втілено, а міська рада має відшкодувати гроші.

За словами Олександра Артеменка, ваучери — це гарантія того, що міська рада поверне гроші, які виробник спрямує на реалізацію ініціативи. Сума відшкодування не може бути більшою за 1 мільйон гривень.

Програма підтримки розробників та виробників БпЛА у Полтаві

Програму ініціювали у Полтавській громаді, аби стимулювати розробників та виробників для створення проєктів БпЛА (ударних, розвідувальних та інших дронів) та іншого обладнання, розповідав Суспільному депутат Полтавської міськради Вадим Ямщиков.

Програма розрахована на два роки. Фінансуватимуть її з бюджету Полтавської громади. На це передбачили 8,3 мільйона гривень. Із них 7,3 мільйона ― на підтримку виробників та розробників, ще 1 мільйон гривень ― на сплату податків. Кожному розробникові передбачено від 300 тисяч до 1 мільйона гривень. Участь у конкурсі брали 14 розробників.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok

На початок