Закупівля 47 дронів для військових: чи отримала їх Полтавська міська рада

Закупівля 47 дронів для військових: чи отримала їх Полтавська міська рада

Полтава закупила дрони для військових
Квадрокоптер "Mavic 3". Фото ілюстративне: Суспільне Полтава

Компанія, яка перемогла у тендері на постачання 47 квадрокоптерів для військовослужбовців, поки доставила менше десятка літальних апаратів. Їм департамент з питань цивільного захисту Полтавської міської ради продовжив строк постачання товарів.

До Полтавської міської ради доставили шість із 47 квадрокоптерів. Про це Суспільному розповів керівник міського департаменту з питань цивільного захисту Олександр Сороковий.

47 квадрокоптерів переможець тендеру мав доставити до кінця квітня 2024-го року. Однак, із ним уклали додаткову угоду, у якій фірмі продовжили строк постачання дронів. Спочатку до 15 травня, а потім до кінця місяця. Про це відомо із сайту публічних закупівель "Prozorro". За словами Олександра Сорокового, терміни постачання змінити просив переможець тендеру.

Тендер на закупівлю 47 дронів

Департамент з питань цивільного захисту Полтавської міської ради оголосив тендер на закупівлю 47 квадрокоптерів марки "DJI Mavic 3T (Thermal)". Очікувана вартість – 9 мільйонів 259 тисяч гривень, тобто по 197 тисяч гривень за один БпЛА. Про це відомо із сайту публічних закупівель "Prozorro".

Найнижчу ціну під час торгів запропонувало товариство "Емсі Прінт" – 8 мільйонів 648 тисяч гривень. Із фірмою збиралися укласти угоду, але її представник попросив підвищити суму договору, адже не можуть поставити дрони за заявленою ціною. Окрім того, не давали гарантій на обладнання. Із цим міський департамент з питань цивільного захисту не погодився, тому фірма відмовилася укладати угоду.

Після цього договір хотіли підписати із другою компанією "Інкос Індастрі", яка запропонувала ціну 8 мільйонів 851 тисячу 510 гривень. Проте і вона відмовилася. Причина – товар не можуть вчасно доставити.

24 квітня 2024-го року міський департамент з питань цивільного захисту уклав договір із останнім учасником – товариством з обмеженою відповідальністю "Технопроф". Компанія запропонувала найбільшу вартість – 9 мільйонів 188 тисяч 500 гривень.

Переплати під час закупівель дронів у Полтаві

На початку 2024-го року начальник Полтавської ОВА Філіп Пронін повідомив, що тендерну закупівлю 170 квадрокоптерів Полтавською міськрадою перевірять на факт можливої розтрати бюджетних грошей. Прокуратура розпочала досудове розслідування.

Обласне управління Державної податкової служби оприлюднило свій висновок щодо закупівлі. В ході моніторингу закупівель фахівці податкової виявили переплати. Згідно з відповіддю податкової на запит Суспільного, постачальником квадрокоптерів для Полтавської громади стало ТОВ "Зед-Мобайл". За 170 дронів різних специфікацій громада заплатила 38,9 мільйонів гривень.

Фахівці з податкової проаналізували тендерні документації на сайті закупівель Prozorro і виявили диспропорцію.

  • 2022-го та 2023-го ТОВ "Зед-Мобайл" купував дрони "DJI Mavic 3 Fly More Combo" за ціною від 78 333,3 гривень до 107 454,2. Ці ж дрони продали Полтавській громаді за 136 159,83 гривні.
  • 2022-го та 2023-го ТОВ "Зед-Мобайл" купував дрони "DJI Mavic 3Т" за ціною від 181 670 гривень до 209 663,35. Ці ж дрони продали Полтавській громаді за 304 510,77 гривні.

Переплата на цій закупівлі дронів може скласти понад 10 мільйонів гривень. Щодо цього прокуратура розпочала досудове розслідування. Через виявлені порушення постачальник дронів ТОВ "Зед-Мобайл" має сплатити понад 45 мільйонів гривень штрафу. Про це 17 лютого 2024-го повідомляв начальник Полтавської ОВА Філіп Пронін.

Іще один тендер на придбання 118 квадрокоптерів департамент з питань цивільного захисту оголосив у лютому 2024-го року. Очікувана вартість закупівлі безпілотників — 21 мільйон 369 тисяч гривень.

Фахівці з податкової проаналізували тендерні документації на сайті закупівель Prozorro і виявили наступні ризики:

  • завищення ціни в межах 10-20 тисяч гривень за кожну одиницю.
  • основний вид діяльності компанії, яка пропонує поставити дрони, – надання аудиторських послуг. Вона нещодавно змінила назву.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok

На початок