Полтавські волонтери на 3D-принтері створюють наземні дрони для ЗСУ та деталі до боєкомплектів

Полтавські волонтери на 3D-принтері створюють наземні дрони для ЗСУ та деталі до боєкомплектів

Семеро полтавців друкують на 3D-принтері деталі до боєкомплектів та вдосконалюють розробку наземних БпЛА. Займаються цим уже рік. За цей час передали військовим близько тисячі одиниць різних розробок.

Богдан Тіщенко створив першу партію хвостовиків для боєкомплектів на прохання знайомих військовослужбовців. Зробив це на власному 3Д-принтері рік тому. Нині у команді волонтерів-розробників семеро людей, які окрім хвостовиків, виготовляють плати ініціації (плата для дистанційного підриву вибухівки – ред.) та прототипи наземних дронів, розповідає волонтер.

"На даний момент це існує тільки як шасі багатоцільове, яке може під різні задачі використовуватися. Це гуманітарні розміновування, це евакуація поранених, перевезення вантажів і, звичайно, для бойових цілей, таких, як бойовий шахед або дрон, який може на собі розміщувати турель або щось інше", — повідомив волонтер Богдан Тіщенко.

Богдан Тіщенко
Богдан Тіщенко. Суспільне Полтава

Масштабуванням виробництва деталей займається Олександр Колесніков.

"Шматок пластику, він може принести надзвичайно велику користь військовим. Тому що за фактом із такої тоненької смужки пластику виходить хвіст для снарядів, які по факту не могли використовувати по-інакшому, крім того, як можна використати зі скидом. І в результаті мене це дуже захопило, і ми вирішили взаємодіяти", — розповів волонтер Олександр Колесніков.

Полтавські волонтери на 3D-принтері створюють наземні дрони для ЗСУ
Команда волонтерів, які виробляють наземні дрони. Суспільне Полтава

Також волонтери друкують на 3D-принтері корпуси для антен, які підсилюють сигнал. Із початку 2024-го року зареєстрували громадську організацію, на рахунок якої нині і збирають донати для своєї діяльності, розповідає Дмитро Нікітенко.

"Вирішили все ж таки це якось реєструвати, більш офіційно працювати, щоб не кожен там собі на карту окремо збирав. Тож мене запросили допомогти юридично. Ми зареєстрували громадську організацію "Спалах життя", — повідомив волонтер Дмитро Нікітенко.

Нині волонтери співпрацюють із різними бригадами на різних напрямках. Аби збільшити виробництво, хочуть залучати гроші меценатів.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok

На початок