У місті Полтава до кінця січня експонуватимуть історичну виставку, яку присвятили Дню Соборності. Її презентували у приміщенні Полтавської обласної філармонії.
Експозицію навали "В єдності сила". У ній, зокрема, світлини, цитати видатних українців, а також витяги з документів, що оповідають про передумови об’єднання українських земель та обставини реалізації ідеї національної єдності. Про це Суспільному розповів регіональний представник Українського інституту національної пам’яті Олег Пустовгар.
За його словами, серед цитат є вислови голови Директорії УНР Симона Петлюри, який був родом із Полтави. Документи, які представили на виставці, охоплюють період із 1848-го до 1946-го року.

Виставка у фойє філармонії буде до 31 січня. Її створили працівники Полтавського краєзнавчого музею за участі УІНП та обласного департаменту культури.
Що таке День Соборності України
Україна відзначає День Соборності 22 січня. Цього дня 1919-го року на Софійській площі у Києві був проголошений Акт злуки Української Народної Республіки (УНР) й Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР). На тлі громадянської війни в Росії молодій українській державі не вдалося встояти, Акт Злуки мав велике значення для історії українського народу.
21 січня 1990-го року на честь 71-ї річниці Акту Злуки Народний рух України організував "живий ланцюг" від Івано-Франківська через Львів до Києва. Це була одна з перших масштабних антирадянських українських акцій. Довжина ланцюга перевищувала 770 кілометрів, а за різними оцінками участь в акції взяли від 500 тисяч до 3 мільйонів людей.

Офіційно свято затвердили 1999-го, згідно з указом чинного в той час президента Леоніда Кучми. 30 грудня 2011-го тодішній президент України Віктор Янукович видав указ, згідно з яким День Соборності було скасовано. А замість нього запровадив нове свято ― День соборності та свободи України.
До цього День Свободи святкували 22 листопада, його запровадив у 2005 році тодішній президент України Віктор Ющенко на честь річниці Помаранчевої Революції.
Об'єднавши два свята й запровадивши нове, Віктор Янукович юридично їх обидва скасував. 13 листопада 2014-го указом президента України Петра Порошенка свято відновили.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах: