Віктор Ющенко відправить українським воїнам партію "бандерівського" меду зі Старого Угринова. Хто його виготовляє

Віктор Ющенко відправить українським воїнам партію "бандерівського" меду зі Старого Угринова. Хто його виготовляє

Віктор Ющенко відправить українським воїнам партію "бандерівського" меду зі Старого Угринова. Хто його виготовляє
Фото: Facebook/Віктор Ющенко

Третій президент Віктор Ющенко відправить українським бійцям на фронт "бандерівський" та "шевченківський" меди. Перший зібрали на пасіці у рідному селі Степана Бандери — Старому Угринові, що на Івано-Франківщині, другий — у Моринцях Черкаської області, де народився Тарас Шевченко.

Про це Ющенко написав на своїй Facebook-сторінці.

"Це — всіма нами улюблений мед, який був зібраний на пасіках землі великих українців. Першу партію меду — приблизно 25 000 стіків — передадуть воїнам вже незабаром", — йдеться у дописі.

"Бандерівський" мед безкоштовно передали Марія Боднар з чоловіком, які розводять племінних бджіл карпатської породи вучківського типу. Їхня сімейна пасіка "Карпатська бджола" розташовується у Середньому Угринові — селі неподалік Старого Угринова.

"Наш край не є медовий. У нас, якщо сім'я дасть 3-4 кг, а як 5 кг — то взагалі великий медозбір. А на Східній Україні медозбір буває від 80 до 100 кг. Натомість ми вирощуємо бджоломаток, бджіл і продаємо їх по всій країні, щоб мед збирали на Сході та Півдні. Це лише цього року нам Бог дав трохи меду (видно, зрозумів, що в Україні — війна, зерно знищили, то хоч меду нам дав). Звичайно, якби у нас було більше меду, ми б із задоволенням передали воїнам ще більше", — розповіла Марія Боднар у коментарі кореспондентові Суспільного

Утім, каже жінка, цьогоріч через повномасштабну війну суттєво скоротилося і виробництво племінних бджоломаток.

"Наші основні покупці — це Схід і Південь. Якраз ворог зараз знищує ці землі, знищує медоноси", — говорить Марія.

Вони з чоловіком зібрали й передали для військових майовий, липовий та лісовий меди.

"Саме в нашому краю є також хвойний/піхтовий/падевий мед. Він — чорний, має смак хвої й буває раз на 3-5 років, коли є сильна спека. Цього року і його трошки було", — розповідає Марія.

З її слів, коли Віктор Ющенко ще був президентом, то купував з їхньої пасіки бджолопакети — відводки Штучно сформовані невеликі сім'ї бджіл.

"З того часу, коли він переконався, як наші бджоли працюють, як носять мед, то час від часу купував. Цього року також придбав партію бджолопакетів для розведення", — каже Марія Боднар.

На своїй сторінці Віктор Ющенко попросив людей запропонувати свої варіанти прізвищ великих українців для наступної медової серії.

"Абсолютно переконаний, що вам є кого порадити! Усі разом ми переможемо. Росія заплатить за всі свої злочини", — написав третій президент України.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок