Через виявлений вірус африканської чуми на Полтавщині умертвлять понад 1000 тварин

Через виявлений вірус африканської чуми на Полтавщині умертвлять понад 1000 тварин

Через виявлений вірус африканської чуми на Полтавщині умертвлять понад 1000 тварин
. Фото: pexels.com

У Хорольській громаді на Полтавщині понад 1200 тварин знищать через виявлений випадок африканської чуми свиней.

Про це 13 листопада Суспільному розповіла заступниця начальника відділу організації протиепізоотичної роботи обласної Держпродспоживслужби Ірина Натягла.

Де визначили карантинну зону

Нині через підтверджений випадок АЧС територію державного підприємства "Дослідне господарство імені 9 Січня" Інституту свинарства і агропромислового виробництва Національної академії аграрних наук України" визначили неблагополучним пунктом. Ще 11 сіл на 40 днів внесли до карантинної зони.

"До зони захисту у нас відносяться три населених пункти – це Ялосовецьке, Роплянське та Павленки", — каже Ірина Натягла.

Через виявлений вірус африканської чуми на Полтавщині умертвлять понад 1000 тварин
Через виявлений вірус африканської чуми на Полтавщині умертвлять понад 1000 тварин. Графіка: Суспільне Полтава

Окрім того, запровадили зону нагляду. До неї потрапили села Хорольської громади:

  1. Костюки
  2. Демина Балка
  3. Вербине
  4. Новоіванівка
  5. Барилівщина
  6. Лагодівка
  7. Червоне
  8. Бригадирівка

У цих населених пунктах за зовнішніми ознаками перевірятимуть, чи здорові свині, а також роз’яснюватимуть людям правила біобезпеки. Також у зонах заборонено торгувати живими свинями та продуктами з них, окрім отриманих на забійних та переробних підприємствах, які мають на це дозвіл.

"В господарстві ("Дослідне господарство імені 9 Січня" -ред.) почалися заходи по ліквідації та локалізації захворювання. Умертвіння тварин безкровним методом. Їх будуть умертвляти, потім спалювати у визначеному місці спеціальному і проводити утилізацію", — додала Ірина Натягла.

На державному підприємстві було 1277 свиней, з них 8 свиноматок загинуло, ще 30 свиней умертвили спеціалісти 13 листопада.

Що таке африканська чума свиней

Африканська чума свиней — це вірусна хвороба свиней, яка проявляється гарячкою, синюшністю шкіри та поширеними крововиливами внутрішніх органів. Це одна з особливо небезпечних хвороб свиней.

Африканську чуму свиней з початку року виявили втретє. Востаннє хворобу на Полтавщині зафіксували 6 листопада 2023-го біля села Мозоліївка Градизької громади Полтавської області. Перед цим африканську чуму підтвердили у дикого кабана, тушу якого знайшли лісники на території Опішнянської громади. Це сталося 2 листопада 2023-го.

Дикий кабан – це джерело інфекції африканської чуми свиней. Вони здебільшого живуть на полях, де росте кукурудза. Насінням цієї культури, яка не пройшла попередньої термічної обробки, люди можуть годувати домашніх свиней. Таким чином можуть заразити їх вірусом. Аби уникнути цього, годувати тварин слід продуктами, які пройшли термічну обробку.

Вірус африканської чуми свиней невиліковний, від нього немає вакцини. Профілактика цього захворювання – це дотримання біобезпеки та утримання тварин у закритому приміщенні.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок