27 червня суд виніс вирок за службову недбалість для голови Щербанівської сільської ради Ігоря Процика. Про це повідомила кореспондентка Суспільного з місця події.
Який вирок у справі Ігоря Процика
27 червня голові Щербанівської громади зачитали вирок в Полтавському районному суді. У справі щодо службової недбалості під час будівництва спорткомплексу у селі Розсошенці його визнали винним. Вирок зачитала суддя Оксана Гальченко:
"Призначити покарання у вигляді 2 років позбавлення воліПозбавлення волі – кримінальне покарання в Україні, яке полягає в ізоляції засудженого від суспільства та поміщенні його до кримінально-виконавчої установи. з позбавленням права обіймати посади, пов'язані із здійсненням функції представника влади чи місцевого самоврядування, а також обіймати посади в органах державної влади та місцевого самоврядування на підприємствах, установах чи організаціях, пов'язані із виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій строком на 3 роки та зі сплатою штрафу у розмірі 700 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 11 тисяч 900 гривень".
Крім того, суд призначив стягнути із Ігоря Процика на користь держави заподіяну матеріальну шкоду у розмірі понад 2 мільйони 236 тисяч гривень. Сам Ігор Процик своєї вини не визнав та подаватиме апеляційну скаргу у визначені терміни. Голова громади повідомив:
"Підрядник здає басейн, і басейн буде працювати. Так? Тому рішення суду я не маю права коментувати, як і рішення прокуратури. Службова недбалість у чому? У тому, що басейн побудований, чи в чому? Я надто багато прожив на цьому світі, щоб здатися. Я багато чого пройшов і багато чого для громади зроблено".
Дебати у справі відбулися 20 червня 2023-го.

Що відомо про справу Ігоря Процика
Справу про службову недбалість щодо будівництва басейну у Щербанівській громаді розглядали по суті у Полтавському районному суді.
За даними слідства, влітку 2019-го сільський голова Ігор Процик підписав акти виконаних робіт щодо обладнання, яке не було встановлене. Відтак громада має понад 2 мільйони гривень збитків, повідомляв Суспільному прокурор Дмитро Дорогейко. Сам Ігор Процик та його захисник раніше говорили про те, що обладнання у той час вже було, однак його не встановили.

Будувати спорткомплекс із двома басейнами у селі Розсошенці Щербанівської громади почали 2017-го року, а завершили 2021-го. Витратили на нього 55 мільйонів гривень із державного та місцевого бюджетів. Раніше голова Щербанівської громади Ігор Процик повідомляв Суспільному, що комплекс – для місцевих школярів та дорослих. Останні зможуть користуватися ним платно.
Після будівництва басейн не відкрили через проблеми з укладенням договорів на комунальні послуги, розповідав Ігор Процик.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах: