"Наслідки досі чую": розповідь травмованого в ТЦ в у Кременчуці до роковин обстрілу. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ

"Наслідки досі чую": розповідь травмованого в ТЦ в у Кременчуці до роковин обстрілу. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ

Ексклюзивно
Олександр Шулімов, постраждалий в ТЦ Амстор в Кременчуці
Олександр Шулімов, зображення: Суспільне Полтава

Житель Кременчука Олександр Шулімов – один з тих, хто вижив після ракетного обстрілу торговельного центру "Амстор", який стався 27 червня 2022-го. Чоловік отримав контузію, травму ноги та осколкові поранення. Деякий час не міг самостійно ходити. До роковин обстрілу Олександр Шулімов поділився спогадами про ті події.

День обстрілу ТЦ "Амстор" у Кременчуці

Олександр Шулімов був працівником у торговельній мережі "Ельдорадо". Магазин був розташований поруч із "Comfy", куди й влучила російська ракета.

"Це був понеділок. День починався як завжди, зранку було небагато покупців. У мене якраз дружина поїхала до мами на День народження в Албанію. Ми з нею поспілкувалися, я поклав трубку, і тут о 15:52 прозвучала тривога. Ми сиділи на задньому дворі торговельного комплексу на рампі. У мене було відчуття, кажу: "Зараз прилетить". Але все рівно сиділи для безпеки хоча б на вулиці".
Розбір завалів ТЦ "Амстор" тривав близько тижня
28 червня 2022, рятувальники працюють на територію зруйнованого торговельного центру. Суспільне Полтава

Влучання ракети сталося за секунду, каже Олександр. Через обстріл чоловіка відкинуло вибуховою хвилею.

"Все чорне, і всередині починається паніка. Я побачив "віконечко" таке – сонце. І тоді голова включилася, я почав на це сонце виповзати, а коли вже виповз, побачив, що виліз з-під палаючої машини нашої доставки, яка мене і врятувала, взяла всю хвилю на себе".
Олександр Шулімов на місці колишнього ТЦ "Амстор", у який влучила російська ракета
Олександр Шулімов каже, що відчуває наслідки травм через рік після ракетного удару по ТЦ. Суспільне Полтава

Олександр Шулімов побачив, що йому травмувало ногу. Одна з жінок перетягнула стегно чоловіка ременем як джгутом. Після цього він сказав їй номери телефонів своїх мами та дружини.

"Бачив жіночку, в неї взагалі нога була вивернута. Її першу повезли. Всі бігали, кричали. Рятували наші хлопці перші, які намотували футболки на себе, забігали і витягувати поранених звідти".
Територію біля ТЦ "Амстор" після обстрілу огородили парканом
У Кременчуці на місці торговельного центру нині встановлений паркан. Суспільне Полтава

Наслідки ракетного обстрілу ТЦ "Амстор"

Після поранення Олександр Шулімов був у лікарні близько тижня. Цього, каже, було замало, тому також лікувався вдома.

"У мене контузія вух досі, рвана рана ноги. Нога була, як сонечко, все вивернуто. Інша пробита нога була. Масові осколки, біля сонної артерії осколок був, біля ока, вся голова в крові, по руках. Зараз у мене залишилося в нозі ще кілька осколків, але бояться діставати, бо вони дуже глибоко. Наслідки досі чую. Як сказали лікарі, мінус 10 років життя пішло щонайменше".
Травмований через обстріл "Амстора" Олександр Шулімов тиждень був у лікарні
Олександр Шулімов після ракетного удару у лікарні, 28 червня 2022. Суспільне Полтава

Спочатку Олександр не міг самостійно ходити, пересувався на візку та на милицях. Має поганий сон та запаморочення. На реабілітацію із дружиною їздили за кордон.

Втрата знайомих під час обстрілу ТЦ "Амстор"

Олександр Шулімов знав близько 10 людей, які загинули під час обстрілу. Це працівники магазинів, його колеги.

"Я підтримую зв'язок зі своїми колегами, які травмувалися. Мій друг Петя, який на рампі залишився, уже оправився, але в нього лишилося слуху 30%, у нього лопнули повністю барабанні перетинки. Треба робити, він казав, операцію, брати зі стегна шматочок м'яса і пересаджувати у вухо. Мені тяжко і дуже шкода сімей, які лишилися без батьків, без матері, доньки, батька".

Як розповів Олександр, нині йому складно перебувати поблизу зруйнованого ракетою ТЦ.

Що відомо про ракетний обстріл ТЦ "Амстор"

27 червня 2022-го року російська армія завдаларакетний удар по торговельному центру у місті Кременчук. Через обстріл ТЦ "Амстор" тоді вважали загиблими 21 людину. Іще дна місцева жителька Лариса Коханівська була єдиною, кого вважали зниклою безвісти після того обстрілу. Вона була прибиральницею у магазині "Comfy". Жінку визнали загиблою за рішенням суду 10 квітня 2023-го.

25 липня 2022-го родинам загиблих почали виплачувати по 100 тисяч гривень із бюджету Кременчуцької громади. Також виплатили по 50 тисяч гривень із обласного бюджету. А через службову недбалість працівників торгового центру розпочали кримінальне провадження.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок