У місті на Полтавщині приберуть пам’ятник Пушкіну

У місті на Полтавщині приберуть пам’ятник Пушкіну

У місті на Полтавщині приберуть пам’ятник Пушкіну
. Фото: Facebook О. Пустовгар

У Лубнах Полтавської області демонтують пам'ятник російському поетові Олександрові Пушкіну. Таке рішення ухвалили депутати міськради під час сесії 22 червня. Про це Суспільному стало відомо із офіційного сайту міської ради.

Чому ухвалили рішення про демонтаж пам'ятника Пушкіну

Згідно з рішенням сесії, пам'ятник Олександрові Пушкіну визнали імперським та російським маркером та пропагандистським наративом. Його вирішили демонтувати та перевезти на тимчасове зберігання до Лубенського комунального житлово-експлуатаційного управління.

З ініціативою про демонтаж пам'ятного знака до міськради восени минулого року звернувся представник Полтавського офісу Українського інституту національної пам’яті Олег Пустовгар.

"На жаль, Лубни часто брендували, навіть у деяких документальних фільмах це звучить, що Лубни – місто пушкінське. Тому що коханка Пушкіна Анна Керн, нібито з Лубен. Але краєзнавцями достеменно не встановлено, що він бував у Лубнах. Насправді Лубни місто тисячолітнє. Це місто, де Василь Стус служив, місто, пов'язане щонайменше із сотнею видатних всеукраїнського масштабу діячів Української Народної Республіки. Це місто видатних діячів культури: братів Шеметів, Матвія Номиса", – розповів Олег Пустовгар.

Коли демонтують пам'ятник Пушкіну у Лубнах

Терміну, протягом якого мають демонтувати пам'ятник, немає. Згідно з рішенням, для цього управління культури Лубенської міської ради має підготувати документи на адресу обласного департаменту культури щодо:

  • надання дозволу на усунення та переміщення з публічного простору
  • пам’ятного знаку;
  • подальшого вилучення з переліку щойно виявлених об’єктів культурної спадщини у Лубенському районі.

Скільки пам'ятників Пушкіну залишилося на Полтавщині

На Полтавщині залишилося два пам'ятники Пушкіну. Один із них розташований у Полтаві, а інший – у Лубнах, рішення про демонтаж якого ухвалили 22 червня.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram| Viber | Instagram| Twitter | YouTube | Facebook

На початок