На Полтавщині перейменували криницю, названу на честь московського царя Петра I

На Полтавщині перейменували криницю, названу на честь московського царя Петра I

На Полтавщині перейменували криницю, названу на честь московського царя Петра I
. Фото: Facebook О. Пустовгар

Криницю у Новоселівській громаді Полтавської області, яка була названа на честь московського царя Петра I, перейменували. Згодом планують розробити туристичний маршрут, який пролягатиме повз неї. Про це Суспільному розповіла начальниця відділу культури, молоді, спорту і туризму Новоселівської сільської ради Юлія Загреба.

Чому та як перейменували "Криницю Петра I" у Новоселівській громаді

Криниця є гідрологічною пам’яткою природи місцевого значення. Розташована вона неподалік села Терентіївка, що у Новоселівській громаді. Рішення про зміну назви ухвалили на засіданні виконавчого комітету сільської ради, розповіла Юлія Загреба. Перейменування ініціював представник Полтавського офісу Українського інституту національної пам’яті Олег Пустовгар.

Криниця є гідрологічною пам’яткою природи місцевого значення
Криниця є гідрологічною пам’яткою природи місцевого значення. Фото: Facebook О. Пустовгар

Як повідомила начальниця відділу культури Новоселівської сільської ради Юлія Загреба, перейменували пам’ятку на "Мавчину криницю". Таку назву обрали через лісові поляни, на яких розташована криниця.

Що планують робити поблизу криниці у майбутньому

Табличку зі старою назвою мали прибрати. Однак її не виявили під час обстеження території біля криниці. Нову табличку планують встановити, коли облаштовуватимуть територію довкола. За словами Юлії Загреби, повз криницю у майбутньому хочуть прокласти туристичний маршрут та влаштовувати поблизу фестивалі.

Що відомо про назву "Криниця Петра I"

За словами регіонального представника Українського інституту нацпам’яті Олега Пустовгара, назва "Криниця Петра I" з’явилася у часи СРСР згідно з рішенням обласного виконкому від 1979-го року.

"Тривалий час культивувався міф: московити, нібито, вирили криницю під час підходу до місця переправи через Ворсклу напередодні Полтавської битви. Мовляв, солдатів окупаційної армії Московського царства, які рухалися до Полтави, мучила спрага, і вони вирішили викопати криницю саме в цьому місці. Невдовзі під’їхав Петро і випив води", – розповів Олег Пустовгар.

За його словами, гідрологічна пам’ятка природи внесена до Державного кадастру обліку територій та об’єктів природно-заповідного фонду України.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок