Голосування за зміну топонімів другої черги у Полтавській ТГ: як долучитися

Голосування за зміну топонімів другої черги у Полтавській ТГ: як долучитися

Голосування за зміну топонімів другої черги у Полтавській ТГ: як долучитися
. Фото: Суспільне Полтава

15 березня у Полтавській громаді розпочали голосування за зміну топонімів другої черги. Про це Суспільному розповіла фахівчиня комунальної установи "Інститут розвитку міста", Анна Воробйова.

Вулиця Балакіна у центрі Полтави названа 1944-го на честь радянського полковника, який роком раніше загинув у регіоні. Цей топонім мають змінити.

"Не знаю, хто такий Балакін, і не чув ніколи, що перейменовують вулиці. Залежно від того, був комуністом Балакін чи ні. Якщо був, то перейменувати, якщо ні, то, може, варто повернутися до старовинної назви", — говорить житель Полтави Олексій Овсяник.

15 березня у громаді стартувало голосування щодо перейменування цієї та інших вулиць другої черги. Загалом це 99 топонімів, які названі на честь російських чи радянських військових діячів, героїв війн, політиків чи подій. Голосування влаштували на інтернет-платформі "Edem" триватиме воно два тижні – з 9:00 15 березня до 9:00 29 березня.

"Проголосувати можуть лише жителі Полтавської територіальної громади за місцем реєстрації, які зареєстровані у нас (у громаді – ред.). З 14 років може проголосувати громадянин. Буває так, що система не працює, чи видає помилку, чи банкінг не пропускає, а ви знаєте, що у вас полтавська прописка, але щось пішло не так. Звертатися з такими питаннями безпосередньо на платформу "Edem", які проконсультують і відразу вирішать цю проблему", – розповіла Анна Воробйова.

Голосування за зміну топонімів другої черги у Полтавській ТГ: як долучитися
Вулиця Гагаріна, яку планують перейменувати. Фото: Суспільне Полтава

Як розповіла Анна Воробйова, для голосування на сайті слід вибрати розділ "Авторизація". Зареєструватися або увійти можна за електронним підписом, Дія.Підписом або ж інтернет-банкінгом. Після цього – обрати Полтавську громаду, розділ "Консультації з громадськістю", а далі – у розділі "Опитування" будуть відображатися усі топоніми, назви яких змінюють. Серед запропонованих варіантів можна обрати лише один.

Голосування за зміну топонімів другої черги у Полтавській ТГ: як долучитися
Голосування за зміну топонімів другої черги у Полтавській ТГ. Фото: Суспільне Полтава

"Після того треба нам як фахівцям на опрацювання даних певний час – буквально днів два-три. Ми збираємо ці дані і передаємо їх робочій групі для затвердження і детального аналізу", – каже Анна Воробйова.

У Полтаві та приєднаних селах мешкає понад 300 тисяч жителів. За словами Анни Воробйової, під час першого етапу перейменування топонімів у громаді до голосування долучилося приблизно 7,5 тисяч людей. Це 0,0025%.

"Долучатися (до голосування – ред.), я вважаю, що не варто. Тому що це справа істориків, це однозначно. Тому що те, що я знаю, воно так (поверхнево – ред.). А те, що знають історики, воно більш глибоко, професійно, грамотно. І хай вони цим займаються, але й відповідальність несуть вони", – каже жителька Полтави Тетяна Костенко.

Остаточно затвердити нові назви для топонімів мають депутати на сесії міської ради.

Що відомо

  • Питання щодо перейменування вулиць у Полтавській міськраді почали розглядати від червня 2022-го. А приймати пропозиції щодо зміни назв – через два місяці.
  • 16 грудня завершили голосування щодо перейменування 71 топоніма першої черги. До цього долучилися понад 7,5 тисяч мешканців громади. Нові назви для 71 топоніма у Полтавській громаді змогли затвердити 10 березня.
  • 17 січня у Полтаві почали обговорення варіантів перейменування вулиць другої черги. А 9 березня на засіданні виконкому визначили терміни для голосування.
  • Усього у Полтавській громаді планують перейменувати близько п’яти сотень вулиць. Робити це будуть у кілька черг.
На початок