Труханов заявив, що Одеса не готова до отримання однієї з вакцин від COVID-19

Труханов заявив, що Одеса не готова до отримання однієї з вакцин від COVID-19

Труханов заявив, що Одеса не готова до отримання однієї з вакцин від COVID-19
. Слово і Діло, РБК

Міський голова Одеси Геннадій Труханова запевнив, що в Одесі наразі неможливо зберігати вакцину компанії Pfizer. Про таке він повідомив під час дистанційного засідання оперативного штабу мерії.

За його словами, препарат від компанії Pfizer необхідно зберігати при температурі -70 °С. Утім наразі в місті такої можливості немає, наголосив Труханов.

"Треба зв’язатися з виробником вакцини. Може, вони винайшли якісь контейнери спеціальні, які можна придбати. Також треба проаналізувати міські потужності. Можливо, в Одеському порту є такі холодильні камери, хоча я сумніваюся", - зазначив міський голова.

Натомість директорка департаменту охорони здоров'я міської ради Олена Якименко запевнила, що в Одесі немає відповідних умов, а будь-які холодильні камери для зберігання вакцин не підійдуть.

"Це має бути спеціальне обладнання, до того ж його не можна розташовувати будь-де. Потрібно, аби вакцини були в доступному місці. Зараз ми вивчаємо ринок та пропозиції, почали займатися цим питанням з 25 грудня", - додала Якименко.

Крім того Труханов попросив повідомити Міністерство охорони здоров’я, що Одеса не готова до отримання вакцин від COVID-19, які вимагають зберігання при температурі -70°С.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що в двох округах німецької Баварії призупинили вакцинацію через проблеми зі зберіганням вакцини від коронавірусу компаній Pfizer і BioNTech.

Що відомо

  • Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) схвалило використання вакцини від COVID-19 компаній Pfizer та BioNTech.
  • Голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн повідомила, що всі країни ЄС отримали вакцину від COVID, а 27 грудня в європейських країнах розпочалася масова вакцинація.
  • Очільник ВООЗ Тедрос Аданом Гебрейесус закликав світову спільноту зміцнювати медичні системи та готуватися до нових пандемій і надзвичайних ситуацій.
  • Низка європейських країн, наприклад, Нідерланди, Франція та Німеччина, посилили карантинні обмеження напередодні Різдва через сплеск захворюваності на COVID-19.
На початок