Криголам "Ноосфера" закінчив другий антарктичний сезон

Криголам "Ноосфера" закінчив другий антарктичний сезон

Криголам "Ноосфера" закінчив другий антарктичний сезон
. Криголам "Ноосфера". Фото: Національний антарктичний науковий центр

Криголам "Ноосфера" закінчив другий антарктичний сезон та прибув до Кейптауна Південно-Африканської Республіки. Там він може залишитись до початку до наступного антарктичного сезону. Про це 29 квітня повідомили в Національному антарктичному центрі.

Криголам прибув до Кейптауна, де імовірно залишиться до наступного антарктичного сезону. Повертати судно під час війни в Одесу не планують.

"Усі ми мріємо та докладаємо максимальних зусиль, щоб настав той час, коли Україна відзначатиме Перемогу, а ми зустрічатимемо нашу чудову "Ноосферу" в Одесі. Але нині можемо пишатися тим, що флагман українського науково-дослідного флоту вже другий рік поспіль успішно виконує антарктичну місію. Не зупиняємося попри всі спроби ворога нас знищити", — зазначив директор НАНЦ Євген Дикий.

Загалом другий сезон "Ноосфери" тривав чотири місяці та складався з двох частин. У грудні 2022 судно вирушило з Кейптауна до Антарктики, доставивши до станції "Арцтовський" команду польських полярників, а до станції "Академік Вернадський" – загін українських технічних фахівців. Наприкінці березня судно знову вийшло до Антарктики з 28 Українською антарктичною експедицією на борту та вантажами, необхідними для зимівлі нової команди.

За сезон судно 4 рази перетинало протоку Дрейка. У Атлантичному океані "Ноосфера" на чотири дні зіштовхнулася з тропічним штормом: вітер сягав 60 вузлів (31 м/с), а хвиля – 8-9 метрів.

Що відомо

  • Криголам "Ноосфера" (до перейменування "Джеймс Кларк Росс") 30 років працював у складі Британської антарктичної місії. У серпні 2021 його придбали для української антарктичної станції "Академік Вернадський". У 1996 році саме цей криголам доставив першу українську місію на колишню британську станцію "Фарадей", яка тепер відома як "Академік Вернадський".
  • "Джеймс Кларк Росс" належить до криголамів одного з найвищих класів. Судно може рухатися крізь шар криги товщиною до 4 метрів за екстремальних умов, і працює в штатному режимі у крижаному шарі товщиною до 1,5 метра.
  • 5 жовтня 2022 дослідницький корабель зайшов до порту Одеси. 29 жовтня під час візиту до Одеси Президент Володимир Зеленський заявив про те, що криголам "Джеймс Кларк Росс" перейменували на "Ноосферу".
  • 28 січня 2022 року криголам "Ноосфера" вирушив з Одеського порту у свій перший рейс до Антарктиди. Але через війну судно не може повернутися до України, тому тимчасово базується у Кейптауні.
  • 24 грудня криголам "Ноосфера" вийшов з Кейптауна в Антарктику, розпочавши другий антарктичний сезон.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок