28 січня о 18:55 криголам “Ноосфера” вирушив з Одеського порту у свій перший рейс до Антарктиди. Про це повідомила кореспондентка Суспільного, яка бачила відшвартування судна від Одеського морського порту. Також цю інформацію підтвердив директор Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий.
Екіпаж корабля складається із 26 людей. Серед них є українці та іноземці, які працювали на Британську антарктичну службу. Крім того, до Антарктиди “Ноосфера” повезе членів наукової експедиції. Вони мають замінити працівників на Українській арктичній станції “Академік Вернадський”.
"Звісно, важко. У нас великі переходи, робота у важких умовах, відсутність будь-яких портів, буде постійна робота з краном. Перевантаження – це дуже важко. Це судно просто чудове, воно побудоване людьми для людей. Тут все зроблено, аби людині було зручно, комфортно і безпечно працювати", – сказав член екіпажу Олексій.
Перша зупинка рейсу відбудеться у порті міста Пунта-Аренас в Чилі. Там на корабель завантажать додаткове обладнання та припаси, після чого криголам вирушить до “Академіка Вернадського”. Звідти дослідники відправляться вивчати біорізноманіття та екологічний стан морської води на півночі Антарктиди.
"Ми завозимо людей, які зимуватимуть там наступний рік і повністю всі запаси на цей рік. Це починаючи від 140 тонн пального і продовжуючи запасами харчів й медикаментів. Також взяли два нових снігоходи, два нових потужних моторних човнів. У нас є дві морозилки на -80 градусів і в цих морозилках їде вакцина Pfizer. Тому, що ті, хто зараз на станції, вони не вакциновані. На момент, коли вони вилітали туди, в країні нереально було дістати вакцину", – розповів Євген Дикий.
Він зазначив, що за планом рейс триватиме до травня 2022 року. Перед відбуттям до України, “Ноосфера” знову зупиниться біля “Академіка Вернадського” аби забрати частину науковців.
Що відомо
- Криголам 30 років працював у складі Британської антарктичної місії. У серпні його придбали для української антарктичної станції "Академік Вернадський".
- У 1996 році саме цей криголам доставив першу українську місію на колишню британську станцію "Фарадей", яка тепер відома як станція "Академік Вернадський".
- "Джеймс Кларк Росс" належить до криголамів одного з найвищих класів. Судно може рухатися крізь шар криги товщиною до 4 метрів за екстремальних умов, і працює в штатному режимі у крижаному шарі товщиною до 1,5 метра.
- 5 жовтня дослідницький корабель "Джеймс Кларк Росс" зайшов до одеського порту. 29 жовтня під час візиту до Одеси Президент Володимир Зеленський заявив про те, що криголам "Джеймс Кларк Росс" перейменували на "Ноосферу".
Читайте також
- Криголам "Ноосфера" вирушить в експедицію до 28 січня. Що відомо про підготовку судна
Читайте нас у Telegram: головні новини Одеси та області