Справа Стерненка: суд заслухав свідків обвинувачення і захисту

Справа Стерненка: суд заслухав свідків обвинувачення і захисту

Справа Стерненка: суд заслухав свідків обвинувачення і захисту
. Фото: Суспільне Одеса

У Приморському районному суді Одеси заслухали свідків звинувачення і захисту в справі щодо ексочільника одеського осередку "Правий сектор" Сергія Стерненка. Також судді дослідили 8-й том із 11, розповіла кореспондентка Суспільного.

На початку засідання сторона захисту Сергія Стерненка заявила про відвід обох прокурорів. Адвокат Масі Наєм розповів, під час технічної перерви на одному з попередніх засідань прокурори Юрій Бачинський та Ігор Піщевят насміхалися з відео, де Сергій Стерненко спілкувався із лікарем після нападу.

Справа Стерненка: суд заслухав свідків звинувачення і захисту
Фото: Суспільне Одеса

Натомість сторона обвинувачення виступила проти. Один із прокурорів у справі Стерненка Юрій Бачинський заявив, що насмішки були не лише з боку прокурорів, а й самі адвокати Стерненка сміялися.

Представники потерпілих Хачатур Тумасян та Богдан Бівалькевич виступили проти клопотання адвокатів Стерненка. Вдова загиблого нападника Івана Кузнецова – Олеся, також підтримала сторону обвинувачення.

За рішенням колегії судів, клопотання сторони захисту не задовольнили. Після цього прокурор Юрій Бачинський надав суду диск із записом розмови слідчого зі свідком нападу на обвинуваченого.

Відео зі свідком тривало понад 30 хвилин. Після чого його прокоментував адвокат обвинуваченого Вадим Оксюта.

"Свідок підтвердила: Стерненко сказав, що викликав швидку. Він сказав, на ніж, що це речовий доказ і його не чіпати. Людина зберігає сліди, не злочину, а події. І хоче доводити потім свою правоту", – пояснив Оксюта.

На засіданні зачитали протокол огляду з місця події. Присутні прослухали телефонні дзвінки свідка й обвинуваченого до поліції та швидкої. За словами прокурорів, у матеріалах справи міститься і допит іншого нападника Олександра Ісайкула. Також у документах був відеозапис невідомого чоловіка, який знав загиблого Івана Кузнєцова.

Справа Стерненка: суд заслухав свідків звинувачення і захисту
Юрій Бачинський. Фото: Суспільне Одеса

"Ми бачимо невстановлену особу, яка повідомляє частково неправдиві відомості щодо сімейного стану Кузнєцова з потерпілою, вживання ним наркотичних засобів. Ми знаємо, що при дослідженні трупа невстановлено будь-яких наркотичних речовин, а також що вказана особа носив при собі ножа. Це свідчить про те, що при проведенні досудового розслідування здійснювався інформаційний тиск", – заявив прокурор Юрій Бачинський.

За словами вдови загиблого Івана Кузнєцова – Олесі, до смерті чоловіка вони були в офіційному шлюбі.

Справа Стерненка: суд заслухав свідків звинувачення і захисту
Фото: Суспільне Одеса

"Боргів у нього не було і це відео березня 2020 року, того ж часу, сам пан Стерненко виставляв фотографії зі мною і "обливав мене брудом". Говорив про мою зовнішність, що я ледь не дівчина за гроші", – наголосила Кунєцова.

Обвинувачений Сергій Стерненко заявив, що чоловіка, який знав загиблого Івана Кузнєцова планують допитати на наступних засіданнях у разі забезпечення йому захисту.

Справа Стерненка: суд заслухав свідків звинувачення і захисту
Сергій Стерненко. Фото: Суспільне Одеса

"Ми знаємо хто цей свідок. Сторона обвинувачення жодного разу не зверталася з клопотаннями щодо повідомлення, хто він. Якщо ми матимемо гарантії, що свідок буде в безпеці, бо ми переконані, що його життю та здоров'ю можуть загрожувати, у зв'язку з тим, що він дає такі свідчення. У такому разі ми обов'язково організуємо його допит", – розповів Стерненко.

Наступне слухання справи має відбутися 5 березня.

Що відомо

 • 24 травня 2018 року на екслідера одеського "Правого сектору" Сергія Стерненка напали двоє чоловіків. Захищаючись, він смертельно поранив одного з них ножем. Ножові поранення були і в самого Стерненка, і в другого нападника.
 • У травні Стерненка викликали до Служби безпеки. Його прибічники влаштували акцію на його підтримку. В СБУ повідомили, що виклик не пов’язаний з оголошенням Стерненку про підозру. А пізніше сам Стерненко сказав, що йому надали статус потерпілого.
 • 7 червня екслідер одеського осередку "Правого сектору" Сергій Стерненко повідомив, що його як свідка викликають в СБУ для вручення підозри.
 • 11 червня слідчі СБУ висунули підозру в умисному вбивстві та незаконному поводженні зі зброєю.
 • 15 червня суд призначив екслідеру одеського осередку "Правого сектора" Сергію Стерненку запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту на 60 діб. Засідання супроводжувалося сутичками з поліцією та перекриттям вулиці під будівлею суду.
 • Сам Стерненко одразу заявляв, що його захист буде оскаржувати запобіжний захід.
 • Київський апеляційний суд відмовив захисту Стерненка у відводі прокурора, після чого оголосив перерву на тиждень. Усього адвокати подали близько 9 клопотань, а сам підозрюваний наголосив, що вони можуть звернутися до Європейського суду з прав людини.
 • 6 серпня Стерненку змінили запобіжний захід на нічний домашній арешт.
 • 22 вересня закінчився нічний домашній арешт Сергія Стерненка. Також захист підозрюваного хотів повернути справу до Києва. Однак Верховний суд не задовольнив повторне клопотання про передачу справи з Приморського районного суду Одеси до Шевченківського суду столиці. Стерненко прокоментував судове рішення, зазначивши, що вважає його "знущанням зі здорового глузду".
 • 24 вересня суд у справі Сергія Стерненка перенесли. На початку засідання захист Стерненка подав клопотання про розгляд справи у складі трьох суддів. Також підозрюваний просив відкласти засідання, оскільки колегію суддів "призначили занадто швидко", а більшість адвокатів не встигли приїхати. Утім суд відмовив у клопотанні. Натомість прокурор вимагав відправити Сергія Стерненка до СІЗО.
 • 29 вересня Приморський районний суд обрав Сергію Стерненку новий запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту за місцем проживання в Києві. Про це стало відомо під час судового засідання. Суд своїм рішенням відновив запобіжний захід, який закінчився 22 вересня.
 • 9 жовтня Приморський районний суд Одеси відхилив заяву обвинувачення щодо залучення батьків загиблого Івана Кузнєцова як потерпілих у справі Сергія Стерненка.
 • На цьому ж засіданні адвокати колишньої дружини та вдови Кузнєцова подали цивільні позови з вимогою виплатити компенсацію за моральний і матеріальний збиток. За моральну шкоду жінки вимагають від Стерненка по мільйону гривень. За матеріальну – кожна з них просить по 1 мільйон 364 тисяч 540 гривень. Загальна ціна позову становить 2 мільйони 138 тисяч 540 гривень.
 • 23 жовтня Сергія Стерненка допитали судді, прокурори та адвокати потерпілих. А також головуючий суддя Сергій Кічмаренко схвалив клопотання адвоката Стерненка Масі Найєма про трансляцію всіх засідань по справі онлайн.
 • 29 жовтня колегія суддів Приморського районного суду заслухала перший том доказів прокуратури в справі ексочільника одеського осередку "Правого сектору" Сергія Стерненка.
 • 6 листопада колегія суддів Приморського районного суду заслухала другий та четвертий томи доказів прокуратури у справі ексочільника одеського осередку "Правий сектор" Сергія Стерненка. Третій том справи прокурори відмовились відкривати.
На початок