Стерненко заявив, що його викликають в СБУ для вручення підозри

Стерненко заявив, що його викликають в СБУ для вручення підозри

Стерненко заявив, що його викликають в СБУ для вручення підозри
Дарина Коломієць, Суспільне

Екслідер одеського осередку "Правого сектора" Сергій Стерненко повідомив у Facebook, що його як свідка викликають в СБУ для вручення підозри за статтею "умисне вбивство".

"Мені підготували повідомлення про підозру за самозахист. Вже офіційно. У виклику зазначено, що мене як свідка викликають для вручення повідомлення про підозру 9 червня о 10:00. Слідчому я вже надіслав відповідь, що не можу з‘явитись з об‘єктивних причин: виклик отримано за 2 дні до дати, на яку викликають, а КПК у ст. 135 вказує, що має бути мінімум 3 дні", – написав Стерненко.

Стерненко додав, що "якщо їм потрібно, щоб я з‘явився, нехай викликають на іншу дату, щоб я міг належним чином реалізувати своє право на захист".

"Підозру підготували по ст. 115 — умисне вбивство", – написав він.

Стерненко уточнив Суспільному, що мова йде про третій напад на нього у травні 2018 року, коли Стерненко, захищаючись, смертельно поранив нападника Івана Кузнєцова.

Суспільне звернулося за коментарем в СБУ, проте там повідомили, що наразі не можуть прокоментувати ситуацію.

Що відомо

  • У травні Сергія Стерненка викликали до Служби безпеки. Його прибічники влаштували акцію на його підтримку. У СБУ повідомили, що виклик не пов’язаний з оголошенням Стерненку про підозру. А пізніше сам Стерненко сказав, що йому надали статус потерпілого.
  • Тоді в СБУ повідомили, що викликали Стерненка для проведення окремих слідчих та процесуальних дій, які на даний момент не пов’язані з оголошенням йому про підозри.
  • Двом чоловікам, які у 2018 році напали на екслідера одеського осередку "Правого сектора" Сергія Стерненка, оголосили про підозру в хуліганстві із застосуванням зброї. Один із двох підозрюваних помер внаслідок поранення, отриманого від Стерненка під час нападу на нього, інший — втік за кордон.
  • Увечері 24 травня 2018 року, за словами Сергія Стерненка, на нього напали двоє чоловіків. Захищаючись, він смертельно поранив одного з них ножем у живіт. Ножові поранення були і в самого Стерненка, і в другого нападника.
  • Загалом на Стерненка нападали тричі. Щодо усіх фактів нападів нині здійснюється процесуальне керівництво, по одному з проваджень обвинувальний акт щодо підозрюваного нападника скеровано до суду.
  • Раніше генеральна прокурорка Ірина Венедіктова заявила, що слідство оголосить підозру самому Стерненку. Після появи інформації про такі наміри СБУ та ОГП у соцмережах розпочався флешмоб на його підтримку із закликом: "Українці мають право на самозахист!".

Вибір редакції

На початок